Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Діджиталізація будинку, де народився «Щедрик»

У Тульчині готуються до відкриття оновленого Музею-квартири Миколи Леонтовича
30 жовтня, 2019 - 10:49

Музей «Щедрика» — як дім легендарної мелодії, яка стала символом Різдва в усьому світі, представлять 16 листопада в Тульчині. Його створили шляхом оновлення Музею-квартири Миколи Леонтовича, який відкрили у містечку в грудні 1977 року з нагоди 100-річчя з дня народження композитора. За цей час музейна експозиція практично не оновлювалася і жодних капітальних робіт у закладі не проводили. Але завдяки перемозі в проекті «Малі міста — великі враження» Тульчинська міська рада отримала фінансування на проведення капітальних робіт з упорядкування території, діджиталізації експозицій, придбання мультимедійних тачпадів та нових стендів, а також створення сайта з віртуальним туром. З нагоди презентації сучасного музейного простору в Тульчині планують провести наукову конференцію і влаштувати фестиваль «Від Щедрика до Carol of the Bells».

«Якщо вам невідомо, що 1914 року саме з цієї квартири випурхнула у світ всесвітньовідома пісня» Щедрик», тоді вам точно варто відвідати оновлений музей у Тульчині, — закликає туристів директорка Українського центру культурних досліджень Ірина ФРЕНКЕЛЬ. — Тепер ми можемо говорити про те, що маленьке містечко Тульчин на Вінниччині є столицею світового  Carol of the Bells. І це правильно, бо треба позиціонувати своє, щоб світ також розумів, де бере початок легендарний «Щедрик» насправді. А він бере початок саме у Тульчині».

У день відкриття оновленого музею в Тульчині зберуть дослідників творчості Миколи Леонтовича на науково-практичну конференцію. Вони обговорюватимуть перспективи розвитку культурних ідей малих територій на основі нематеріальної культурної спадщини, намагатимуться розшифрувати культурний код «Щедрика» та визначатимуть головні аспекти культурної дипломатії Україні в розрізі 100-річної історії.

Крім цього, організатори обіцяють насичену й цікаву програму на фестивалі мистецтв «Від Щедрика до до Carol of the Bells». Це авторська назва проекту молодого науковця Тіни Пересунько, яка з 2015 року досліджує тему «Культурна дипломатія УНР» і «Щедрика» — як м’якої сили України. Для відвідувачів виступатимуть хорова капела «Соломія» із Вінниці, хор Академічного ансамблю пісні й танцю «Козаки Поділля» з Хмельницького, Державна Чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького із Києва, хор іноземних студентів Сумського університету і театр вогню із Харкова. Дійство супроводжуватиме виставка-продаж «Щедрий ярмарок» зі смаколиками на будь-який смак. Для зручного відвідування фестивалю організатори запроваджують спеціальні чартерні програми. Продаж чартерних квитків завершується 14 листопада.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина, фото надано автором
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ