Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Дніпропетровським олігархам дарують пам’ятники

6 вересня, 2007 - 00:00

Депутати Дніпропетровської обласної ради вимагають знести пам’ятник Невідомому олігарху. Таку назву серед мешканців Дніпропетровська отримала бронзова скульптура, що з’явилася в одну з серпневих ночей у самому центрі міста — на Катеринославському бульварі. Скульптуру немолодого чоловіка з сигаретою в руках, дбайливо «всадовили» на одну з кам’яних лавок, яка слугує йому своєрідним постаментом. Вже незабаром скульптура стала об’єктом підвищеної уваги городян — обійнявшись з «олігархом», фотографуються перехожі, а публіка напідпитку вечорами силкується випити з ним на брудершафт.

Першою реакцією міських чиновників на самовільне встановлення статуї був гнів, який незабаром несподівано змінився на милість. На прес- конференції в міськраді начальник управління культури і мистецтв Валентина Бойко виявила в бронзовій статуї оригінальність і незаперечні художні достоїнства, хоч і визнала, що за дозволом на її установку ніхто до влади міста не звертався. «Дніпропетровську дійсно не вистачає таких творів, — сказала вона, — творів наближених до людини, а не таких, які нависають над ним. Ми звикли, що пам’ятник — це увічнення якоїсь трагедії. У місті дуже багато гарних скверів, проспектів, які можна було б прикрасити такими невеликими, милими творами».

Причину «закоханості» міських чиновників у пам’ятник Невідомому олігарху обізнані люди пояснюють досить просто — у бронзі втілено одного з впливових дніпропетровських бізнесменів — Геннадія Аксельрода. Як би там не було, встановити, хто саме замовив установку пам’ятника, було б досить нескладно — цікаві городяни виявили на статуї підпис відомого скульптора. Завісу таємниці, що оточують «Невідомого олігарха», трохи підняв міський голова Іван Куліченко, який повідомив на прес-конференції, що скульптура була виготовлена як подарунок на день народження приятелями ювіляра. Проте прибирати самовільно встановлену бізнесменами в центрі Дніпропетровська скульптуру влада не збирається. Навіть незважаючи на протести обурених депутатів.

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ