Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

До «білої» Олімпіади готові

Найбільше шансів здобути медалі — у лижників і біатлоністів
5 лютого, 2010 - 00:00
ЗА ТРАДИЦІЄЮ ПРЕЗИДЕНТ ВРУЧИВ КАПІТАНУ ОЛІМПІЙСЬКОЇ ЗБІРНОЇ — ЛИЖНИКУ РОМАНОВІ ЛЕЙБЮКУ — НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «ДЕНЬ»

Через два тижні, 12 лютого, у канадському місті Ванкувер розпочнеться одна з найбільших спортивних подій — ХХІ зимові Олімпійські ігри. Триватимуть вони до 28 лютого. А позавчора в Українському домі відбулась урочиста церемонія проводів національної збірної до Канади. Побажати спортсменам якомога більше призових місць прийшли відомі політики, а також зірки українського спорту, серед них і перша олімпійська призерка Незалежної України з біатлону Валентина Цербе. Продемонструвавши ту саму історичну медаль, вона висловила надію, що й на майбутніх Олімпійських іграх нагороди знайдуть українських спортсменів.

Наша команда у складі 51-го спортсмена вирушила до Канади заздалегідь, аби мати час на тренування та адаптацію. Єдине питання, що турбувало олімпійців буквально до останнього дня, — чи зможуть побачити українці трансляцію Олімпіади на Першому національному каналі, як це було в попередні роки. Справа в тому, що на перший квартал 2010 року Національна телерадіокомпанія України для трансляції Олімпійських і Паралімпійськіх ігор отримала лише 429 тисяч гривень з необхідних дев’яти мільйонів. Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка направив листи представникам влади. На це міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що на забезпечення трансляції змагань уряд виділив 14 мільйонів гривень. «Зараз узгоджуються технічні моменти, але трансляція точно буде», — запевнив міністр.

Як розповів державний тренер із лижних гонок Володимир Нечаєв, наша збірна змагатиметься у восьми з 15 видів спорту. І поки що тренери сподіваються на 12 спортсменів. Зокрема, у лижному спорті великі надії покладають на 34-річну Валентину Шевченко, лідера жіночої команди. До речі, Ванкуверська олімпіада стане для неї останньою в кар’єрі.

Не виключено, що шанси здобути медаль має найкраща пара фігуристів України — Станіслав Морозов та Тетяна Волосожар. Ще один перспективний зимовий вид спорту — біатлон. У Федерації біатлону України не сумніваються, що Сергій Седнєв, Оксана Хвостенко, Віта Семеренко, Олена Підлужна достойно та успішно виступлять у Ванкувері.

— На останніх стартах вони дуже добре та впевнено себе показали, — прокоментував державний тренер, генеральний секретар Федерації біатлону Геннадій Батурін. — Підготовка нашої команди пройшла дуже добре, затримок із фінансуванням практично не було. В цілому на Олімпіаду поїде 11 осіб від федерації: шість чоловіків і п’ять жінок. Хоч прогнози — це справа невдячна, але не секрет, що найбільш успішні види спорту для України — це біатлон, лижні гонки, фігурне катання, фрістайл і санний спорт. У них ми дійсно складаємо конкуренцію на міжнародній арені, а решта зимових видів перебуває поки що у стані розвитку. У біатлоні традиційно нашими суперниками є команди Росії, Норвегії, Франції, Іспанії, Словенії. По суті, боротьба за медалі йтиме між п’ятьма-шістьма командами. Треба зробити все можливе, аби ці високі місця зайняти. Може, підправити технічні нюанси у стрільбі, щось відпрацювати за той час, що лишився, бо перший старт у нас буде 13 лютого. Якщо в когось виникнуть якісь проблеми зі станом здоров’я, то є час, щоб лікарі та масажисти це ліквідували.

— Безперечно, ми сподіваємося, що наші спортсмени покажуть свої максимальні результати, — зазначив Сергій Бубка на останньому засіданні Виконавчого комітету НОК. — Але треба реально дивитися на речі. Традиції України в літніх видах спорту значно міцніші. Для того, щоб зимовий спорт розвивався, необхідно, передусім, підтягувати матеріально-технічну базу, яка наразі дуже слабка, залишилася нам у спадок ще від радянських часів. Нині наші спортсмени, в основному, тренуються за кордоном, але необхідно розвивати резерв, виховувати юних спортсменів.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ