Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Допомогти тим, хто поруч

Стартував спеціальний проєкт, що cпонукає допомагати людям у складних життєвих обставинах
18 жовтня, 2020 - 19:53

Національний проєкт допомоги людям у вимушеній ізоляції «ІSOLATED/ІЗОЛЬОВАНІ» розпочав співпрацю з Міністерством охорони здоров’я України. Метою проєкту є нагадування про те, що ізольовані люди живуть поруч і потребують нашої допомоги, особливо в часи пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Головна ідея та ціль ініціативи «ISOLATED/ІЗОЛЬОВАНИХ» - зробити українців постійно уважними один до одного, починаючи з людей, які знаходяться у вимушеній ізоляції, і показати новий сенс благодійності: увага та допомога дають нам відчуття єдності, що допомагає долати будь-які життєві обставин.

Особливу увагу буде приділено трьом категоріям (безумовно, їх більше): хворі самотні люди похилого віку, діти-сироти і сім’ї у складних життєвих обставинах, через які у них можуть забрати дітей в інтернати, люди з інвалідністю.

На сайті проєкту www.isolated.com.ua запропоновано низку простих дій, що може зробити кожен. Перший крок – роздрукувати та наклеїти у своєму під'їзді плакат, що допоможе організувати сусідів для допомоги тим, хто цього потребує.

На плакаті є окремі поля, щоб вписати контакти тих, кому потрібна допомога, і тих, у кого є можливість і бажання приєднатися. Ініціатива пропонує два види допомоги: нематеріальна і матеріальна. Перша включає повсякденні речі: просто поспілкуватися, допомогти спуститися або піднятися на поверх, прогулятися у дворі, допомогти по дому, і друга – матеріальна: купити необхідні продукти і ліки, забезпечити засобами комунікації, підключити інтернет, викликати кваліфікованого фахівця для лікування або проведення процедур.

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначають, що у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, важливим є якісне інформування громадян щодо запобігання рівня захворюваності та допомога тим, хто опинився зараз у тяжких життєвих обставинах.

«Одним із важливих напрямів нашої діяльності на сьогодні є запобігання факторам ризику, що збільшують вірогідність зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Саме тому МОЗ звернувся з проханням до закладів охорони здоров’я поширити інформаційні плакати з закликом допомогти сусідам і всім тим, хто поруч і потребує допомоги. Ми вважаємо, що така ініціатива є напрочуд важливою, особливо в тих обставинах, що є наразі, та має бути поширена по всій Україні», - говорить заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

«Наша роль – в активації гену уваги українців один до одного, надто в таких непростих обставинах, в яких опинилася країна й світ. Водночас, як говорить гасло проєкту  «ІSOLATED/ІЗОЛЬОВАНИХ», – «Ми вийдемо – вони залишаться». Дякуємо МОЗ України за співпрацю, разом ми спричинимо більшу інформаційну хвилю. Зробимо такий собі інформаційний флешмоб, аби якомога більше українців змогли долучитися до процесу допомоги іншим. Це і буде один із виявів нашої єдності», – підсумовує Кирило Терещенко, власник креативного агентства MAKE SENSE, що є організатором проєкту.

 

           

 

 

 

 

 

 

Антоніна ВЕРХОВЕЦЬ, фото надано автором
Рубрика: