Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

«Героями року вважаємо українських медиків»

30 грудня, 2020 - 13:11
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Тетяна ОСТАШКО, кандидат історичних наук, і Юрій ТЕРЕЩЕНКО, доктор історичних наук:

1. 2020 рік у нашому сприйнятті перегукується з часом правлення Директорії УНР у 1919—1920 рр., який характеризувався деструктивною позицією її провідників. В цей період спостерігався брак професіоналізму, партійно-політична заангажованість, залежність від зовнішнього управління, відсутність політичної волі для об’єднання суспільства у боротьбі з агресією Росії.

2. Героями року вважаємо українських медиків, які прийняли на себе головний удар у боротьбі з пандемією. Антигероєм року, на наше переконання, є вищі прошарки української чиновницької бюрократії.

3. Звернення газети «День» до українських історичних і національних традицій, що мають понадчасову цінність.

4. Підтримка друзів і родини.

5. Цей рік дозволив нам більше часу приділити науковим дослідженням у царині української історії.

6. Для нас газета «День» — важливе джерело інформації про минуле і сьогодення України.

Газета: 
Рубрика: