Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Група підтримки для «в’язня Кремля»

«Російська влада робить все, щоб вважати Афанасьєва своїм громадянином», — адвокат Олександр Попков
18 квітня, 2016 - 19:13

«Мені прийшов папірець з ФМС РФ (Федеральна міграційна служба РФ. — Авт.), що я громадянин Росії... Але я не здаюсь і все одно буду боротися до кінця. Адже я незломлений. Я — Афанасьєв», — такий лист від сина, українського політв’язня у Росії, отримала минулого тижня Ольга Афанасьєва. Лист датовано 4 квітня. І це — на тлі оптимістичних заяв, що українське Міністерство юстиції почало перемовини з російськими правоохоронними структурами стосовно передачі Україні Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Спроби визнати Афанасьєва громадянином Росії — без його згоди — були і раніше. Наприкінці березня політв’язень навіть записав за допомогою правозахисників відеозвернення, де стверджує, що є громадянином України. Крім цього, український консул передав російським правоохоронцям закордонний паспорт громадянина України Геннадія Афанасьєва, документ прикріпили до справи в’язня. То що може означати заява міграційної служби?

«Якихось деталей щодо сповіщення мені невідомо. Але суть не в цьому папірці, а в тому, що російська влада цілеспрямовано робить все, щоб вважати Афанасьєва громадянином РФ, — підкреслює Олександр Попков, адвокат Геннадія. — Сам документ не може якось вплинути на передачу Гени Україні. Усе залежить від позиції РФ, причому на федеральному рівні».

Iз адвокатом згоден російський правозахисник Ернест Мезак: «Якщо Путін захоче видати Афанасьєва Україні, його видадуть, не захоче — не видадуть. А факт визнання Геннадія громадянином Росії з боку органів міграційної служби сам по собі на процес передачі не впливає».

18 квітня біля представництва Євросоюзу в Україні зібралися активісти та друзі Геннадія Афанасьєва. На плакатах — заклики звільнити Гену, а також Сенцова та Кольченка, свідком по справі яких проходив хлопець. 

«Сьогодні у цій будівлі відбувається зустріч по правах людини. Тут присутні делегації країн ЄС. Тож, хочемо привернути увагу до «справи Афанасьєва». Про Сенцова, Кольченка, Савченко говорять чимало, а про Афанасьєва часто забувають, — пояснює організаторка акції Евеліна Ганська. —  Лист від міграційної служби РФ означає, що до Гени можуть не допустити українського консула, йому можуть відмовити в екстрадиції».

Алім Якубов, друг Геннадія Афанасьєва, спілкується з в’язнем листами. «У Мікуні, де зараз перебуває Гена, режим суворий. В’язні, по суті, просто сидять. Раз на день — прогулянка тривалістю годину. Гена читає книжки — є якась слабенька бібліотека, — розповідає Алім Якубов. — У лютому були підозри, що у Гени сепсис. Але врешті допустили лікаря, кілька разів кололи антибіотики, зараз йому наче краще».

На думку Аліма, допоможуть звільнити Гену нові санкції світу проти Росії. А взагалі, підтримати в’язня може будь-хто: Афанасьєв дуже радіє листам. Головне — писати російською мовою і не про політику. Робити це можна через онлайн-ресурс «РосУзник» або писати особисто, на адресу: ЕПКТ ФКУ ИК-31 УФСИН России по Республике Коми, 169060, Усть-Вымский район, г. Микунь, ул. Восточная, Афанасьеву Геннадию Сергеевичу, 1990 г. р.

А «День» слідкуватиме за розвитком ситуації.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 
Рубрика: