Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

Кам’янець-Подільський «повертається» в ХIХ століття

10 березня, 2004 - 00:00

Днями в Кам’янці-Подільському відбулися конкурсні змагання серед тих, хто бажає відбудувати зруйновану в роки Другої світової війни садибу губернатора, пам’ятку архітектури XVIII століття. «Обов’язкова умова — відтворити так, як колись було. Залишилися фотографії цієї будівлі й повністю збереглися креслення», — повідомив для «Дня» начальник управління міжнародних зв’язків і туризму міськвиконкому Віктор Травінський.

Садибу з двох терас і саду, звідки тодішні пожильці милувалися неповторними краєвидами каньйону річки Смотрич, у далекому 1805 році продав місту для резиденції губернатора статський радник Георгій Віхман. Відбудована за оригіналом до 2007 року, вона слугуватиме за готель на 40 місць.

— Наприкінці ХIХ століття в старому місті Кам’янця- Подільського жили та були 36 тисяч громадян, зараз — 4,4 тисячі. Від отих часів залишилися лише фрагменти багатьох пам’яток архітектури. От теперішні заможні громадяни, вгадуючи великі туристичні перспективи цих місць, виявляють непереборне бажання щось на цих руїнах встановити. «Батьки» міста взяли творчий процес у руки — оголосили конкурси на відбудову пам’яток. На відбудову житлового будинку на вулиці Татарській є три претенденти, казарм фортеці на вулиці Госпітальній — чотири... Конкурсна комісія віддасть перевагу тим, хто пропонує найліпші умови щодо термінів реконструкції й використання об’єктів, не відступить ні на крок від давніх архітектурних проектів, — продовжив Віктор Травінський.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ