Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

КОРОТКО

24 березня, 1998 - 00:00

Нова професія злочинного світу - дорожній "каскадер"
Кіровоградська область. Нещодавно троє мешканців Кременчука прибули на Кіровоградщину на "заробітки". Вибрали широку дорогу на Дніпропетровськ і в нічний час стали на узбіччі своїми "Жигулями" вичікувати пізніх попутників. І "жертва" незабаром з`явилася. По трасі важко йшов автомобіль "Івеко" з причепом. Мешканець Дніпропетровська віз додому з Німеччини автомобільні шини, що вже були у використанні. Наздогнавши на підйомі поблизу села Успенка вантажівку, "флібустьєри" діяли за добре відомим сценарієм. Вони під`їхали на "Жигулях" із вимкненими фарами впритул до причепа й двоє каскадерів перелізли з салону легковика спочатку на капот, а потім на тент причепа. Розрізавши покриття, почали викидати на дорогу шини. За Куцевелівкою на черговому підйомі, коли "Івеко" знову повільно повзло вгору, злодії зістрибнули на землю. Узбіччя шляху між селами було всіяне шинами - 90 штук. А от зібрати вкрадене злодіям не вдалося. Каскадери встигли відвезти додому лише 24 шини та назбирати ще 16, коли співробітники Онуфріївського райвідділу міліції спіймали їх "на гарячому", повідомляє кореспондент Володимир ПОЛІЩУК.

Сатанізм пускає коріння на Прикарпатті
Проблема псевдорелігійних сект набуває в нашому суспільстві все більшої актуальності. Соціально-економічні катаклізми та міжконфесійна незлагода є тим благодатним грунтом, на якому паразитують різномасті "ловці душ". Орієнтуються вони, як правило, на молодь, уміло використовуючи її здатність впадати в крайнощі. Найбільш небезпечним для незміцнілих умів уважається сатанистське "віровчення". Активізація його прихильників характеризується плюндруванням могил та культових споруд. А згодом доходить і до так званої "чорної меси", під час якої відбувається жертвоприношення людини.

Перші спроби закордонних емісарів створити структурну ланку сатанистської секти на Прикарпатті, що спостерігалися на початку 90-х років, закінчилися їхнім витуренням за межі України. Але популяризація сатанізму, як стверджують в обласному УСБУ, триває. У нашу країну, а отже, й на Івано-Франківщину підпільно проникає аудіо-, відео- та друкована продукція, що, насамперед, сіє смуту в юних головах. Нещодавно співробітники Служби безпеки перешкодили черговій спробі організації сатанистської секти в обласному центрі. До цього угруповання входила переважно місцева молодь віком від 17 до 20 років, повідомляє кореспондент "Дня" Тарас ТКАЧУК, яка збиралася в обладнаному під бункер і щедро оздобленому відповідною символікою та атрибутикою приміщенні. Але є свіжа інформація, що в Косові та Івано-Франківську вже були навіть спроби жертвопринесення тварин...

 

Газета: 
Рубрика: