Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

8 вересня, 2010 - 00:00

В Україні створюють список безпечних сайтів для дітей

Оператор мобільного зв’язку «Київстар» та Інститут психології ім. Г. Костюка Національної академії педагогічних наук України оголошують про створення «білого списку» рекомендованих дитячих сайтів, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу компанії. Приєднатися до формування списку за певними критеріями можуть усі небайдужі батьки.

Як зазначив директор Інституту психології ім. Г. Костюка НАПН України С. Максименко, метою співпраці з «Київстар» є суттєве зниження ризиків, пов’язаних із небезпекою нового інформаційного середовища. «Разом ми створюємо першу в Україні допомогу з онлайн-безпеки для батьків і здійснюємо експертизу сайтів для дітей», — сказав він.

При формуванні «білого списку» інтернет-ресурсів буде проведено їхню експертизу в Інституті психології ім. Г. Костюка для отримання рекомендації щодо їхнього включення до «білого списку». При цьому основними критеріями для включення до списку є безпека сайту, корисність сайту і можливість адміністративного контролю. Зокрема, на сайті мають бути відсутніми будь-які матеріали, здатні завдати шкоди дитині, її психічному й фізичному здоров’ю, процесу розвитку та соціалізації, сайт має бути корисним для інтелектуального, психічного та етичного розвитку дитини, тобто небхідна відповідність змісту сайту, його інформаційної та естетичної концепції психологічним особливостям сприйняття дітей, їхнім потребам в освіті, розвитку та спілкуванні. Сайти «білого списку» також повинні мати адміністративний контроль — обов’язкове модерування, можливість зворотного зв’язку з адміністрацією сайту. За даними керівника департаменту з корпоративних зв’язків «Київстар» Жанни Ревнової, перелік безпечних дитячих сайтів планується завершити й оприлюднити в жовтні 2010 року.

Довідка УНІАН: «Білий список» — перелік безпечних сайтів, перевірених на відсутність негативного й небезпечного контенту та можливих загроз. «Чорний список» — перелік заборонених інтернет-ресурсів, що містять негативну інформацію та небезпечний контент.

У Закарпатті стартувала програма ЄС з управління відходами

В області презентували і дали старт регіональному проекту «Управління відходами — ЄПДП Східний регіон», повідомляє УНІАН. Національний координатор проекту Олексій Ярошевич повідомив, що проект фінансується Євросоюзом з метою вдосконалення управління відходами у східних країнах Європейської програми добросусідства і партнерства (ЄПДП Східний регіон). Координатор також додав, що проект «Управління відходами — ЄПДП Східний регіон» має на меті сприяти країнам-партнерам в їхніх зусиллях щодо зниження ризиків, які виникають через неналежне управління відходами.

«Цей чотирирічний проект (5,9 млн. євро) є важливою складовою Східної регіональної індикативної програми ЄС ЄПДП і буде запроваджений в усіх країнах ЄПДП Східного регіону, а саме: в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, а також в Російській Федерації. Ці кошти будуть розподілені між всіма цими країнами», — додав Ярошевич. За його словами, в Україні для реалізації проекту пілотним регіоном обрали Закарпатську область. Наміри взяти участь у проекті мали практично всі регіони України. Закарпаттю віддали перевагу з кількох причин. Перша — тому, що область має ряд екологічних проблем, і, насамперед, йдеться про підприємства лісопереробної галузі та Мужієвський золоторудник. Крім того, за словами координатора, в регіоні постійно відбуваються паводки, і вода нерідко несе з собою сміття до Європи.

«Специфіка Закарпаття — проблеми з пластиковими пляшками. Так, безумовно, ця проблема існує й в інших регіонах України, але там ті пляшки лежать на одному місці. З гірського ж Закарпаття пластмасовий непотріб потрапляє до Європейського Союзу. З цього приводу скарги до різних європейських інстанцій від Угорщини і Словаччини надходять практично щомісячно», — відзначив Ярошевич.

Для провідників створять розмовники до Євро-2012

Міністерство транспорту та зв’язку України до кінця поточного року планує випустити словники-розмовники для провідників і працівників вокзалів, які обслуговуватимуть іноземних пасажирів, повідомляє прес-служба Мінтрансзв’язку України. Ці розмовники будуть випущені на п’яти мовах: українській, англійській, французькій, німецькій і польській. Згідно повідомленням, проект направлений у першу чергу на якісне спілкування та комфортне обслуговування іноземних пасажирів під час Євро-2012. У відомстві зауважили, що розробкою і наповненням словників зараз займаються фахівці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Передбачається, що такі розмовники вміщатимуть найнеобхідніші технічні терміни, слова і вислови, що застосовуються в професійній діяльності залізничників. Реалізацію проекту планують завершити до кінця 2010 року.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ