Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

8 червня, 2010 - 00:00

У Черкасах із дерева висікатимуть героїв казки «Мауглі»

Герої казки Редьярда Кіплінга «Мауглі» незабаром з'являться у черкаському Дитячому парку. Їх виготовлятимуть із дерева під час ІІ фестивалю дерев'яної скульптури «Древляндія», що проходитиме в рамках відзначення Дня міста з 9 по 13 червня. Тринадцять скульпторів із різних куточків України на очах у глядачів перетворюватимуть дерев'яні колоди на Пітона, Тигра, Ведмедя, Пантеру тощо. Протягом кількох місяців казкові звірі радуватимуть відвідувачів Дитячого парку, після чого переїдуть до черкаського зоопарку.

«Таку тему для фестивалю обрали після того, як дізналися, що скульптури перенесуть на територію зоопарку. Попередньо ж обговорювалися варіанти з казок «Котигорошко» та «Льодовиковий період». Та все ж зупинилися на «Мауглі», — зазначила начальник управління культури і туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька. Організатори замовили колоди діаметром близько 70 сантиметрів і довжиною 2,5 метра. Основним робочим матеріалом стане дуб із лісів Чигиринщини, що на Черкащині. «Про фестиваль дерев'яної скульптури у Черкасах я дізнався від свого знайомого, який брав участь у торішньому фесті й залишився задоволеним. Отже, коли мені запропонували, залюбки погодився», — розповів майбутній учасник зі Львова Орест Дзиндра. Над роботами майстри працюватимуть упродовж п'яти днів, після чого журі визначить три найкращі, а відвідувачі парку шляхом голосування оберуть переможця глядацьких симпатій, повідомляє Анатолій БАБАК.

Бомонд зацікавився дитячою творчістю

Закінчився IV Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Назустріч Мрії», фіналом якого став добродійний аукціон. Його лотами були художні роботи учасників фестивалю — вихованців інтернатних закладів для дітей соціально незахищених категорій. Аукціоном зацікавився столичний бомонд і представники бізнес-еліти, зокрема Сергій Власенко, Дмитро Дикусар, Ігор Посипайко, Анжеліка Рудницька, Євгенія Карр та інші. У програмі заходу були виступ дитячих колективів, дитячий боді-арт, показ весільних суконь від ТМ «Maxima» дітьми публічних людей. На аукціон було виставлено 39 картин. Художні роботи були вибрані з 164 картин, подарованих юними авторами фестивалю «Назустріч Мрії». 39 найкращих робіт визначалися методом голосування на сайті www.mriy.org. Решта 125 дитячих картин будуть доступні для продажу в інтернет-магазинах і на сайті фестивалю. Усі зібрані на аукціоні кошти — 128 700 гривень — будуть офіційно передані авторам картин, а також вкладені на творчий розвиток учасників Фестивалю, повідомляє Оксана МИКОЛЮК, «День».

В Україні закрито 80% пляжів

До заборони купатися на пляжах Одеси додалися ще й пляжі Криму та Миколаївщини. У Києві працює лише один пляж з 12-ти. Через незадовільну якість води закрито один річковий пляж у Первомайську Миколаївської області, пляж у селищі Піщане Бахчисарайського району Криму, а також пляжі в Ялті та Одесі. Ці зони відпочинку перебувають під наглядом санепідемстанції (СЕС), і купання там заборонено. Про це у четвер повідомив на брифінгу після проведення селекторної наради Державної санітарно-епідеміологічної служби головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков, пише УНІАН. Станом на 1 червня в Україні працювали лише 174 пляжі, тоді як усього 2010 року у Криму, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, Севастополі і Києві мають діяти 900 пляжів і рекреаційних зон.

«Основною причиною того, що пляжі не було відкрито, є неготовність дозвільних документів», — пояснив головний державний санітарний лікар. Так, за словами Рожкова, у Криму із 336-ти пляжів на 3 червня працювало лише 156, у Запорізькій області — 31 із 332-х, у Севастополі та Херсонській області на 1 червня не було відкрито жодного зареєстрованого пляжу.

Маскувальні пакети на пляшках алкоголю лише збільшують штраф

«Паперова упаковка» на пляшці пива, стверджує міліція, лише призводить до збільшення суми грошового покарання. Придбати «пакетик до пива» умовляють самі продавці. Мотивують це тим, що міліціонер пива не бачить, а тому накласти штраф не може.

У міліції підтверджують, що за розпивання пива в пакеті міліціонер може оштрафувати. «І не лише за вживання алкоголю в громадському місці (штраф за це 50—85 гривень, за повторне порушення — 119 гривень), але й за приховування правопорушення (до 102 гривень)», — сказав співробітник прес-служби столичної міліції Володимир Дмитренко. Проте, за його словами, поки за це штрафують мало, оскільки основна функція міліції в цьому питанні — профілактична.

Проте, ряд компаній продовжує заробляти на необізнаності киян. Зокрема, в інтернеті десятки компаній пропонують підприємцям оптові закупівлі паперових пакетів за ціною 8—15 копійок за одиницю. А продавці нав'язують пакети по 25 копійок — 1 гривні, заробляючи чималі гроші.

Ідею ховати пиво в пакети кияни підхопили з американських фільмів. Там нав'язується думка, що пляшка в пакеті — це вже приватна власність, і поліція не має права не те що штрафувати, а навіть додивлятися на людей, що п'ють із захованої тари (за матеріалами «Фокусу»).

Iнноваціям приділять увагу

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010—2020 роки в умовах глобалізаційних викликів», повідомляє прес-служба Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти. В ухвалених Рекомендаціях передбачено формування дієздатної інноваційної політики соціально-економічного розвитку держави, враховуючи нові вимоги сучасності, зовнішні та внутрішні виклики та їх можливі наслідки. Зокрема, Верховній Раді України рекомендовано схвалити в основному проект Стратегії інноваційного розвитку України на 2010—2020 роки в умовах глобалізацій них викликів, який був доопрацьований з урахуванням зауважень і пропозицій, що надійшли від міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій, наукових установ. Рекомендації передбачають удосконалення структури державного управління у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності, розмежування функції центральних органів виконавчої влади, заходи щодо розвитку інноваційної інфраструктури, застосування інструментів державної підтримки інноваційної діяльності, модернізації вищої освіти. Крім того, рекомендується розширити автономію вищих навчальних закладів з наукової діяльності, забезпечити державну підтримку молоді, яка займається науковою діяльністю.

Газета: 
Рубрика: