У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

13 жовтня, 2009 - 00:00

За організацію азартних ігор — кримінальна відповідальність?

В Україні можуть ввести кримінальну відповідальність за організацію та проведення азартних ігор. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді України 7 жовтня. Авторами проекту закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо впровадження кримінальної відповідальності за організацію та проведення азартних ігор) №5199» виступили представники від усіх парламентських фракцій. Нагадаємо, ще в червні цього року народні депутати заявляли, що зупинити гральний бізнес в Україні допоможе лише введення кримінальної відповідальності. Згідно із Законом «Про заборону грального бізнесу», в Україні заборонено здійснювати діяльність у сфері грального бізнесу, а також брати участь у азартних іграх, умовою участі в яких є внесення гравцем ставки, що дає можливість отримати виграш (приз), і результат яких повністю або частково залежить від випадковості.

У черкаських школах встановлять євровікна

Учням Черкаської ЗОШ № 19 відтепер не потрібно заклеювати вікна перед настанням осені. Адже в цьому навчальному закладі міська влада розпочала заміну всіх старих вікон на склопакети європейського зразка. Будівельники планують здійснити всі роботи протягом місяця. Крім того, у цій школі буде встановлено індивідуальний тепловий пункт, який дозволить регулювати подачу тепла. Місцеві школярі радіють: із такими новаціями і вчитися буде веселіше. За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, ця школа обрана не випадково. ЗОШ № 19 — стара, цегляна, зведена у 60-х роках. Директор Черкаської ЗОШ № 19 Юрій Лункін зазначає, що вікна у школі не замінювали ще з дня її заснування — з 1962 року. Нині вони фактично у аварійному стані. Зараз заклад працює у дві зміни, навіть понад проектну потужність. Адже ця школа вже давно славиться своїми традиціями і вважається однією з найстаріших у місті. Тут вчаться цілими родинами та поколіннями. А утеплення закладу, як запевняє пан Лункін, зовсім не завадить оптимізації навчального процесу.

Олександр Лавренюк, начальник управління освіти Черкаського міськвиконкому говорить, що аналогічна заміна старих вікон і встановлення ІТП планується й у міській школі № 28. Загалом у двох школах міста буде замінено 136 вікон (близько 5 тис. м2 скла). А виконуватиме ремонтні роботи черкаська фірма, яка запропонувала одну з найнижчих цін під час тендеру. Придбання вікон та їхній монтаж обійшовся міському бюджету набагато дешевше, ніж сьогодні вони коштують на ринку. Зокрема, вартість одного вікна складає 1 600 грн. Утеплення школи має допомогти школярам зігрітися, а місту — реально економити. Нагадаємо, що цього року у десяти черкаських школах міста будуть також облаштовані автоматичні регулятори тепла. Вони дозволяють значно економити. Зокрема, в автоматичному режимі регулюють подачу тепла в приміщення, виходячи з температурних показників на вулиці. Наприклад, якщо зовні температура повітря знижується, автоматика спрацьовує, і в класи надходить більше тепла. Якщо ж на вулиці стає тепліше (як це буває ранньою весною), то автоматично зменшується подача тепла у приміщення школи, повідомляє Анатолій БАБАК.

В Україні пройшла екологічна акція з саджання дерев

Днями у восьми містах України — Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Донецьку, Львові та Сімферополі — відбулася зелена акція «Відмовся від паперових рахунків, врятуй дерево». Її провів національний мобільний оператор «Київстар». У ході акції було висаджено понад 200 дерев. У посадці дерев по всій Україні взяли участь понад 300 клієнтів та волонтерів компанії, городян та представників ЗМІ. Вибір дерев для алей визначався, виходячи з потреб парків і скверів у певних видах. У Києві висаджено алею з 40-ка червоних дубів у Маріїнському парку.

— Екологічний напрямок — важлива частина роботи нашої компанії. На обслуговування клієнтів щорічно витрачаємо 72 тонни паперу, для виробництва якого необхідно щонайменше 3 500 дерев. Тому ми запропонували нашим клієнтам одержувати рахунки в електронному вигляді в системі самообслуговування «Мій «Київстар». Це допоможе збереженню лісів та зменшенню обсягів шкідливих викидів у навколишнє середовище, — зазначив керівник бізнес-підрозділу масового сегменту «Київстар» Денис Захаренко.

Зелену акцію підтримала київська міська влада. Як зазначив заступник голови міської державної адміністрації Ігор Добруцький, «висаджуємо дерева не через політичні уподобання, а для себе, для наших дітей, для нашого міста. Зі свого боку, міська влада завжди готова підтримати корисні для Києва ініціативи бізнесу».

МОЗ занепокоєне поширенням гепатиту серед медиків

Наразі, за даними ДП «Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського АМН України», маркери гепатиту С визначаються у 3,3% медпрацівників, серед яких 6 500 становлять лікарі, переважно спеціальностей підвищеного медичного ризику інфікування — хірурги, акушери-гінекологи, стоматологи, гематологи, фахівці з гемодіалізу та трансфузіології, лабораторні працівники, працівники «невідкладних станів» тощо. Особливе занепокоєння викликає проблема лікування медичних працівників, які отримали гепатит С в процесі виконання своїх професійних обов’язків, а також можливі шляхи забезпечення їх захист від зараження. Наразі це питання досі залишається відкритим.

Земля для багатодітних

Багатодітним родинам, що мешкають в Рівному, безоплатно та позачергово виділили земельні ділянки під будівництво. Такий досвід впроваджується вперше в Україні. Родини, які потребували цього найбільше, матимуть можливість звести власний дім на масиві Червоні Гори. Серед них і сім’я Невірковців, де підростає восьмеро дітей. Усі вони нині мешкають в однокімнатній квартирі площею 17,3 квадратних метра. Для них більше помешкання — не просто бажання, а гостра необхідність. З відповідним проханням родина зверталася й до міських, і до обласних чиновників. Невдовзі вони матимуть можливість побудувати просторе житло. «На позачергове надання земельних площ під будівництво могли розраховувати ті мешканці міста, які виховують шестеро і більше дітей. Нині в Рівному проживає 799 багатодітних сімей. Із них 57 родин має шість і більше неповнолітніх дітей, — коментує Сергій Шевчук, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому. — Однак, згідно з положенням, були певні вимоги щодо виділення земельних ділянок для таких сімей. Відповідні умови виконали 40 родин. Серед них і було проведено жеребкування, під час якого й визначали ділянки. Нині ж відносно цього будуть вирішуватися технічні питання», повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Газета: 
Рубрика: