Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

6 листопада, 1999 - 00:00

Затверджено новий порядок працевлаштування іноземців

Новий порядок оформлення дозволів на працевлаштування в Україні іноземців та осіб без громадянства затверджено Кабміном. Згідно з порядком, що набирає чинності з 1 січня 2000 року, іноземець, котрий без дозволу оформився на роботу в Україні, буде видворений за її межі, а підприємство, де він працював, — оштрафоване на 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один мінімум сьогодні дорівнює 17 гривням). Згідно з постановою, дозвіл для негромадян України на працевлаштування видає Держцентр зайнятості Міністерства праці або його регіональні відділення за умови, якщо в державі чи відповідному регіоні немає працівників, здатних виконувати певний вид роботи. При цьому новий порядок поширюється й на іноземців, направлених закордонним працедавцем в Україну на основі контрактів. Такий дозвіл не потрібний тільки іноземцям, котрі постійно проживають в Україні. За розгляд заяви про дозвіл або про подовження його терміну з працедавця стягується плата в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Свято останньої зарплатні?

До небувалих висот зріс останнього тижня роздрібний товарообіг у стародавньому Кам'янці-Подільському, повiдомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ . Крамарі, працівники інших сфер обслуговування населення рахують виручку, потроху накручують ціни, бо, мовляв, гривня «падає», щось перераховують до місцевого бюджету. Свято і в місцевих комунальників: дотепер невтомно та марно нагадували мешканцям будинків, щоб розраховувалися за давно й нещодавно одержані послуги. Начальство хвалить податківців: нарешті дочекалися свого дозрілого врожаю. Невже на місто впав золотий дощ? «Та ні, опади звичайні, як завжди о цій порі. То робітники, ітеерівці збанкрутілого заводу «Електроприлад» одержали заборговану за два роки зарплатню», — пояснює «Дню» причину неймовірного пожвавлення Віра Чеховська, керівник прес-служби міськвиконкому. «Електроприлад», гігант індустрії, — це 1370 працюючих. Їм на руки видали понад мільйон чесно зароблених і вже побитих інфляцією гривень. З'ясовується, що вони не сиділи склавши руки. Виконували держзамовлення на продукцію, яка має попит. Замовник охоче одержував продукцію та не розраховувався. Тож «батьки» міста, заводські командири звернулися нарешті до урядовців і нагадали: що винен, віддати повинен. Мовляв, гострота поточного моменту вимагає. А що ж буде потім, коли «гострота» спаде?

У третини загиблих гірників ви являють алкоголь у крові

З початку року на вугільних підприємствах Луганщини загинуло 82 гірники, причому найбільша кількість нещасних випадків сталася в Стаханівському регіоні, де закрито вже половину шахт. Такі цифри оприлюднив виконуючий обов'язки голови територіального управління Держнаглядохоронпраці по Луганській області Андрій Єрьоменко.

Якщо говорити про причини таких людських втрат, то, вважає Єрьоменко, головні з них — технічні та організаційні (80— 85% усіх смертельних випадків припадає на останнє). В той же час, за висновком судмедекспертизи, приблизно в третини загиблих гірників знаходять у крові алкоголь. На одній із краснодонських шахт у крові загиблого гірника виявлено 4,6 проміле алкоголю, що межує зі смертельною дозою. Але як би не вражала така статистика, вона закономірна. По-перше, охороні шахтарської праці сьогодні не приділяється першорядного значення, а по-друге, вживання алкоголю перед спуском у шахту стало нормальним явищем. Більш того, повідомив А.Єрьоменко, на окремих шахтах, буквально поруч із пусковим майданчиком, обладнано пункти, де йде жвава торгівля спиртними напоями. Ділки торгують горілкою під майбутню зарплату, що цілком влаштовує гірників.

І ще одна тривожна статистика. З початку року прямо в підземних виробітках або після виїзду з шахти внаслідок сердечно- судинної недостатності померло 11 осіб. Це значно більше, ніж минулого року. Таку ситуацію Андрій Єрьоменко пояснює насамперед тим, що гірники недоїдають і, крім того, їхній організм постійно зазнає великих стресів, пов'язаних із заборгованістю з зарплати, побутовими, сімейними негараздами. Питання про те, як змінити становище, залишається відкритим, повiдомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Рекетира розстріляли на вулиці

Сезон заготівлі овочів видався нинішнього року на Рівненщині вельми бурхливим. Із східних областей України протягом осені на Рівненщину приїздять численні заготівельники, які скуповують у селян урожай картоплі та інших овочів. Не залишився осторонь цього промислу й місцевий злочинний світ. Заготівельники стали досить легкою здобиччю для вимагачів. Однак і підприємці не залишилися в боргу. Коли на вулиці села Млини Зарічненського району чотири рекетири почали вимагати гроші у жителя Харкова Олега П., погрожуючи підпалити його КАМАЗа, заготівельник дістав рушницю і спробував налякати вимагачів пострілами в повітря. Після того, як ця демонстрація сили не подіяла, він відкрив вогонь на влучення в ціль. У результаті цього одного рекетира було смертельно поранено. Про трагедію повідомив сам харківський заготівельник, у якого міліція вилучила мисливську рушницю і газовий пістолет, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ .

Українські натуралісти зібралися в Києві

Чи є життя після... виборів? Виявляється, є. Звичайне, нормальне, позбавлене явних і таємних політичних підтекстів. Більше того, облагороджене любов'ю до братів наших менших та прекрасного світу квітів. На цьому тижні в Українському державному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (УДЕНЦ) любителі домашніх тварин, юннати, фахівці зі всієї України на семінарі обговорюватимуть проблеми і тонкощі утримання та розмноження екзотичних та місцевих домашніх улюбленців. Окрім того, познайомляться із сучасним обладнанням, новими медпрепаратами для профілактики та лікування своїх вихованців і кормовими сумішами провідних зоофірм.

Не менше задоволення від спілкування та обміну досвідом отримають і юні натуралісти, які з'їхалися в УДЕНЦ зі всіх областей країни на II сесію Всеукраїнської школи флористики і фітодизайну. Як повідомив «Дню» директор центру В.Вербицький, вони побувають у столичних квіткових господарствах, ботанічних садах, зустрінуться з вченими, фахівцями «Зеленбуду», грунтовно попрацюють над вивченням секретів квітництва, ландшафтного проектування, фітодизайну інтер'єрів, поринуть у світ звичаїв і традицій нашого народу, пов'язаний з кольорами, і навіть проникнуться творчими та технічними новаціями у галузі новорічного та різдвяного святкового оформлення, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ФАНДЄЄВ.

Вилучено арсенал зброї

Працівниками управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС у Кіровоградській області затримано злочинну групу з шести осіб, котра займалася нелегальною торгівлею вогнепальною зброєю. У вересні цього року за сфальсифікованими документами члени цієї групи отримали через підставну особу в одному з банків Кіровограда значну кількість грошей. Встановлено, що затримані мали тісні зв'язки зі злочинними угрупованнями в країнах близького зарубіжжя та різних регіонах України. Під час проведення операції зі знешкодження злочинного угруповання вилучено чотири пістолети (три з них — з глушниками), 138 набоїв різного калібру, три електродетонатори, радіокерований вибуховий пристрій, помповий вінчестер, два газових пістолети, наручники, зашморг, маску, 50 грамів героїну, три автомобілі, значну суму валюти та золотих виробів, повідомляє кореспондент Володимир ПОЛІЩУК. За даними фактами слідчим управлінням УМВС в області порушено п'ять кримінальних справ. Ведеться слідство.

«Моє життя, як кораблик паперовий»

Таку назву отримала збірка віршів, видана за підтримки Програми розвитку ООН. Автори збірки — наркомани, котрі, як відомо, є основною групою ризику, що поповнює ряди ВІЛ-інфікованих. Серед оригінальних за світовідчуттям віршів є й такі, що написані хворими на СНІД, яким «так хочеться жити» та «нема зворотного шляху». В Україні за підтримки Програми розвитку ООН реалізовуватиметься новий проект «ВІЛ та розвиток: громадянське суспільство — держава: партнерство для розширення відповіді на епідемію». До речі, лише за вересень у країні зареєстровано 499 ВІЛ-інфікованих громадян, 290 з яких вживають наркотики внутрішньовенно, — повідомили кореспонденту «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ в прес-центрі МОЗ України. Страшно те, що їхній «паперовий кораблик» пливе в безвість.

Газета: 
Рубрика: