Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

16 листопада, 2011 - 00:00

У Вінниці створено сквер екзотичних дерев

Магнолії вже дванадцять років ростуть біля адмінбудинку «Книжка», що на Хмельницькому шосе. Причому перші чотири роки працівники КП «Вінницязеленбуд» свідомо обривали з них квіти, щоб люди не шкодили рослинам, ламаючи гілки із цвітом. А днями подаровані мережeю взуттєвих магазинів «Інтертоп» екзотичні 15 магнолій, 15 катальп та дев’ять слив «Пісарді» було висаджено у створеному ще у 70-х роках минулого століття сквері на березі Південного Бугу, поблизу центрального автовокзалу. Тут раніше росли червонолисті сливи, але з часом вони досягли граничного віку. У саджанні незвичних для Поділля рослин взяли участь активісти акції «Я за чисте життя», 24 студенти-четвертокурсники відділення «Лісове господарство» Вінницького транспортного коледжу та зеленбудівці. До речі, столиця Поділля — уже десяте місто України, якому «Інтертоп» презентує зелені подарунки. До них в обласному центрі такою благодійністю вирізнилася тільки компанія «Київстар»: 2009 року вона посадила 30 лип біля «Книжки», повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

У Шевченківському заповіднику з’явилися нові скульптури

Скульптури «Козак», «Побратими», «Козак із люлькою» та «Світанок», які були виготовлені в Черкасах під час фестивалю «Живий камінь», відтепер оселилися у Шевченківському національному заповіднику. Як повідомили «Дню» в Черкаському міськвиконкомі, такий подарунок заповіднику місто зробило нещодавно. Згоду на транспортування монументів дали депутати Черкаської міської ради на останній сесії. За словами директора комунального підприємства «Дирекція парків» Олександра Радуцького, таким чином Черкаси рекламують свої фестивалі далеко за межами обласного центру. Нагадаємо, що «Дирекція парків» не вперше допомагає парковим зонам інших міст. Так, працівники черкаського комунального підприємства очищали від хащів, обрізали дерева та впорядковували газони у Корсунському парку. Цього ж разу чотири скульптури із білого піщанику прикрасять Шевченківський національний заповідник, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Сумчанам пообіцяли сміттєпереробний комплекс

Суми увійшли до числа 10 українських міст-щасливчиків, яким виділені державні кошти в рамках реалізації національного проекту «Чисте місто». Як повідомив перший заступник міського голови Сум Микола Войтенко, з Харківським інститутом «УкркомунНДІпроект» уже підписано договір про розробку техніко-економічного обгрунтування для будівництва в обласному центрі нового сучасного комплексу з переробки й утилізації твердих побутових відходів. На ці цілі з держбюджету виділено 4,74 млн гривень. Визначили також компанію, що згодна інвестувати в будівництво цього об’єкту значні кошти. За словами Миколи Войтенка, інвестор уже придбав частину необхідного устаткування. У цілому планується побудувати як стаціонарний сміттєпереробний завод, так і пересувну установку, яку можна буде використовувати в усьому регіоні. Очікується, що в результаті ці об’єкти стануть частиною схеми санітарного очищення Сум і області й допоможуть з користю утилізувати від 50% до 70% твердих побутових відходів (ТПВ). Розв’язати проблему засмічення Сум міська влада намагається вже впродовж декількох останніх років. Спроби хбудувати в місті сміттєпереробний завод силами фірм, що заявляють про такий намір, зрештою зазнали краху: договори були розірвані, бо нічого в цьому напрямку зроблено не було. Тепер усі свої надії сумська мерія, а разом з нею й городяни покладають на проект «Чисте місто». Якщо комплекс з переробки ТПВ у Сумах усе-таки побудують, це допоможе продовжити термін експлуатації полігону, що працює сьогодні, для поховання відходів і поліпшить екологічну ситуацію на прилеглій території. Щоправда, й самим сумчанам доведеться взяти участь у поліпшенні ситуації з вивозом і утилізацією сміття: передусім навчившись його сортувати й викидати в контейнери окремо, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

Жовтоводці попрощаються з радіоактивними садибами

Жителі Жовтих Вод, які мешкають у забруднених радіацією районах, отримають нові квартири. Про це йшлося на виїзній нараді, яку провів у місті дніпропетровський губернатор Олександр Вілкул. Минулого року 39 сімей із Жовтих Вод отримали ключі від квартир, а наступного — новосілля відсвяткують ще 40 сімей жовтоводців. Вони житимуть у десятиповерховому будинку, будівництво якого розпочали ще 1992 року, але через брак фінансування припинили. Губернатор вирішив, що довгобуд час здати в експлуатацію. На закінчення будівництва спочатку виділили 1,6 млн гривень, а наступного року Жовті Води отримають на ці цілі ще 10 млн гривень. «Торік, коли я вручав людям ключі від квартир у першій секції нового будинку, — сказав О.Вілкул, — я пообіцяв, що 2012 року будинок буде добудовано. Будівельні роботи проходять за графіком, будинок здадуть своєчасно, ще 40 сімей отримають квартири в районі, де є школа, дитячий садок, магазини й транспорт». Проектом передбачено якісне утеплення будинку та металопластикові вікна. Ґанок обладнали пандусом, у дворі розмістять ігровий майданчик для дітей, пристосування для сушки білизни та чищення одягу. Наразі в другій секції будинку закінчують крівлю, повністю виконані інженерні мережі. Нинішнього року кошти, виділені з державного й обласного бюджетів, майже вдвічі збільшили бюджет розвитку міста, в якому майже півстоліття видобувають і переробляють уранову руду — основу палива для ядерної енергетики. Унаслідок цього на території Жовтих Вод локально утворилися ділянки з небезпечно підвищеним радіаційним фоном. Виділені місту кошти дозволять розв’язати цілу низку проблем. Наприклад, провести ремонт доріг, збудувати полігон побутових відходів, придбати сміттєві контейнери й транспорт для комунальних підприємств. Крім того, в рамках регіональної програми «Питна вода Дніпропетровщини» в усіх 12 дитячих садках міста, де виховується близько двох тисяч дітей, встановлені фільтри для доочищення води, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ