Всяка диктатура вільного слова не терпить
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 листопада, 2011 - 00:00

Брати Клички стали витязями Поділля

Віталій та Володимир Клички стали першими володарями почесної нагороди «Витязь Поділля», повідомляє Благодійний Фонд братів Кличків. Цією відзнакою разом з іменним мечем місцева громада нагороджуватиме найактивніших меценатів, які долучилися до розвитку стародавнього міста. «Ми дуже вдячні Фонду братів Кличків за підтримку в обладнанні спортивної школи. Запевняємо, що новий осередок спортивного життя у нашому місті стане справжнім стартом до успіху для юних кам’янчан», — зауважив під час нагородження міський голова Михайло Сімашкевич. Під час візиту до Кам’янця Віталій Кличко відвідав школу, що була урочисто відкрита 7 червня в рамках проекту «Старт до успіху!». Приміщення, в якому раніше були меблевий цех та магазин, тепер служить дітям величезного мікрорайону «Жовтневий», де мешкає 25 тисяч кам’янчан. У цьому районі раніше не було жодного спортивного закладу, та й в усьому місті в двох ДЮСШ майбутнім чемпіонам доводилось гартувати волю до перемоги у тісноті. Відтепер на семистах квадратних метрах ДЮСШ №2 розмістилися зали для боксу, спортивної боротьби, настільного тенісу, акробатики. Відремонтовану спортивну школу Фонд братів Кличків устаткував спортивним обладнанням більше, ніж на півмільйона гривень. «Перемога в усьому, не лише в спорті — це наш головний принцип. Але з перемогами не народжуються, їх досягають. Сьогодні у вас є всі умови для занять спортом, тому ставте цілі й досягайте їх. Використовуючи новітнє обладнання, ви будете з більшим завзяттям та радістю займатися спортом. Упевнений, що саме завдяки навичкам, здобутим у спорті, ви зможете досягти вершин і в інших сферах діяльності», — сказав Віталій Кличко. ДЮСШ №2 м. Кам’янець-Подільський стала одним із переможців Всеукраїнського проекту «Старт до успіху!». Впродовж року Фонд відкрив оновлені спортивні школи в Києві, Горлівці (Донецька обл.), Хотині (Чернівецька обл.). На черзі — Сєверодонецьк (Луганська обл.) та Севастополь (АР Крим).

У Черкаському зоопарку відкрили унікальний павільйон

У Черкаському зоопарку крокодил і черепахи святкують новосілля. Коштом міського бюджету для них збудували унікальний павільйон, де навіть у суворі зимові дні забезпечено плюсову температуру на рівні 24 — 26 градусів та створено всі умови для їхнього комфортного перебування. Тож нині нільський крокодил і чотири черепахи (одна — середземноморська і три — середньоазійські) отримали умови, наближені до природних, а саме: розкішний басейн для крокодила та піщані горизонти зі схованками з корчів дерев для неквапливих черепах. Відвідувачі зможуть спостерігати за їхнім життям через скло. Поруч з оглядовим майданчиком павільйону розміщено довідкову інформацію про його тропічних мешканців. Більше того, у новій домівці використовують чимало сучасних технологій. Зокрема, заміна води, підтримання в середині помешкань постійної належної температури. Крім цього, у літній період передбачено відкриття спеціальних ковпаків на даху павільйону, щоб його мешканці могли поніжитися на сонці. Розробником нової домівки для плазунів став директор зоопарку Євген Ван. За його словами, нині у звіринці триває реконструкція вольєрів копитного ряду: у загонах зносять кам’яні перегородки, щоб розширити їхню площу. Загалом із восьми наявних планують створити чотири, де також побудують нові домівки для тварин. «У майбутньому плануємо знесення ряду хижаків та будівництво нових вольєрів: для ведмедів (площею 1200 кв. м) і для вовків (на 800 кв. м), а також окремого приміщення для носух», — зазначив Євген Ван. Цікаво, що загальна кількість мешканців Черкаського зоопарку сьогодні налічує близько 250 видів тварин та 42 різновиди диких птахів. Із них ссавців приблизно 400 осіб та понад 300 — птахів. Крім того, у звіринці живе безліч комах, павуків, плазунів і представників найпростіших видів, повідомляє Анатолій БАБАК.

Буковина розвиває туризм

Упродовж першого півріччя цього року на Буковині туристичні послуги надавав 61 суб’єкт туристичної діяльності, повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА з посиланням на начальника управління інфраструктури та туризму ОДА Дмитра Павела. За його словами, упродовж січня-липня Чернівецьку область відвідало близько 11 тисяч туристів. Загалом протягом першого півріччя туристичними підприємствами краю обслуговано 20,5 тисяч туристів та 2,7 тис. екскурсантів. Обсяг наданих туристичних послуг суб’єктами туристичної діяльності області становив близько семи млн. грн. Цьогоріч, щоб зацікавити потенційних туристів, широко представити культуру та звичаї краю, промоціювати переваги відпочинку на Буковині, тут провели Міжобласний фольклорно-етнографічний фестиваль Маланок, Буковинський туристичний ярмарок, свято Івана Купала «Купальська ніч», святкове дійство до Всесвітнього дня туризму. Для поширення інформації про визначні місця Чернівецької області, які буде цікаво відвідати туристам, управління видало брошури «Приваблива Буковина», «Легенди Буковини», методичний посібник «Екскурсійний туризм Буковини», тематичний єврофлаєр «Хотинська фортеця» англійською мовою, буклети «Буковина туристична» та «Чарівна Буковина» англійською мовою тощо, відеоролик до екскурсійного маршруту «Стежками Івана Миколайчука». До 70-річчя з дня народження українського кіноактора, сценариста й режисера Івана Миколайчука розроблено екскурсійний маршрут «Стежками Івана Миколайчука», який уведено до методичного посібника «Екскурсійний туризм Буковини».

Газета: 
Рубрика: