Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

1 листопада, 2011 - 00:00

У Черкасах створили перший спортивний портал області

Дізнатися про всі головні спортивні події області, підібрати спортивну секцію для своєї дитини, а також спланувати дозвілля на найближчий час відтепер черкащани можуть, завітавши на новий портал «Черкаський спорт». Презентація унікального на Черкащині сайту такого спрямування нещодавно відбулася в експертному клубі CherkassyNewsTV. Ідея створення першого спортивного порталу належить Черкаській асоціації міні-футболу, яка тісно співпрацює з редакцією сайта. За словами засновників, цей проект має соціальну мету: пропаганду здорового способу життя та популяризацію спорту. На інтернет-сторінках видання вже протягом двох тижнів викладаються різні новини про спортивне життя Черкаської області, а також анонси подій. «Понад 50% контенту нашого сайта становитиме відео, яке краще сприймається користувачами інтернету. Зокрема в планах проводити в режимі онлайн відеоконференції з відомими людьми, — розповідає головний редактор інтернет-порталу «Черкаський спорт» В’ячеслав Лопушанський. — Головним же доробком сайта є пункт «Спортивні школи». Саме завдяки йому батьки дістали можливість підібрати вид спорту та місце зайняття для своєї дитини». Загалом «Черкаський спорт» уже є інформаційним партнером топових команд регіону, життя яких буде змальоване на цьому інтернет-порталі. Та, крім головних видів (футбол, баскетбол і волейбол), на сайті також міститиметься інформація про менш популярні види спорту, що існують на Черкащині. Задля цього редактори сайта запрошують до співпраці всі існуючі федерації, спортивні клуби та школи області. Новостворений сайт фінансується коштом меценатів. Поки що в штаті редакції працює троє осіб. Уже незабаром «Черкаський спорт» готується стати учасником різноманітних соціальних акцій з популяризації здорового способу життя серед черкащан. Ознайомитися з сайтом можна за адресою http://www.cherkassy-sport.com, повідомляє Анатолій БАБАК.

У київських ресторанах «брудно» дихати

Дослідження, яке здійснив проект «Київ без тютюнового диму» спільно з Інститутом раку Розвел Парк (США), показало: у київських кафе та ресторанах, де палять, рівень забрудненості повітря частками PM2.5 перевищує норму у 12 разів і становить 124 мкг/м3. Максимально допустимою нормою вмісту часток PM2.5, яку встановила Всесвітня організація охорони здоров’я для річних середніх концентрацій, є 10 мкг/м3 (норма для добових концентрацій — 25 мкг/м3). Прес-центр Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну». З червня по серпень 2011 року фахівці проекту «Київ без тютюнового диму» зібрали проби повітря з 40 закладів — ресторанів і кав’ярень Києва. Також дослідження показало, що в залах для некурців у ресторанах, де поруч є зали для курців, рівень забрудненості повітря все одно перевищує норму і становить 45 мкг/м3. Лише в тих закладах, де куріння було повністю заборонено, рівень забруднення відповідав нормам і становив 7 мкг/м3. — Ресторани та кав’ярні, які поєднують зони для курців і для некурців, не можуть захистити того, хто не палить. У деяких закладах поділ взагалі умовний, — каже головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. — З кожним вдихом у такому приміщенні людина отримує більше 4000 хімічних речовин, із яких більше 50 є канцерогенами. Вторинний дим є основною причиною забруднення повітря на робочих місцях, зокрема, у барах і ресторанах. Частки PM2.5 здатні викликати кашель, прискорене серцебиття, хрипи, «задишку», підвищену втомлюваність, подразнення очей, носової порожнини, а також захворювання легень, приступи астми, гострий/хронічний бронхіт, серцеві захворювання, аритмію, рак і навіть смерть, наприклад, синдром раптової смерті немовляти. Тривале перебування в димі завдає великої шкоди здоров’ю офіціантів, барменів.

На Київщині реформували iнтернaт

У Макарівському районі Київської області представництво благодійної організації «Надія і житло для дітей» на базі колишнього інтернатного закладу дитячого будинку «Барвінок» створила районний центр соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії». Як повідомляє прес-служба благодійної організації, головна мета проекту — створити умови для розвитку й виховання дітей у своїх сім’ях, повернення дітей до рідних сімей або, якщо це неможливо, — проживання й виховання в умовах, максимально наближених до сімейних з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб кожної дитини. Останніми роками збільшується кількість дітей, яких направляють до інтернатних закладів через бідність батьків. За офіційними даними, нині понад 70 тисяч дітей виховують в інтернатних установах, серед них п’ять тисяч дітей — віком від народження до трьох років. Наразі в Україні проживає близько 100 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, із них більше 20 тисяч живуть у державних інтернатних закладах різного типу. При цьому щорічно в Україні близько 19 000 дітей вилучають із їхніх родин, 800 дітей щорічно залишаються в пологових будинках унаслідок відмови матерів. За даними експертів, тільки 16% випускників інтернатів мають сім’ї, 25% постійно працевлаштовані, 1% мають вищу освіту. За даними міжнародних досліджень, колишніх вихованців інтернатних закладів у десять разів частіше, порівняно з основним населенням, вивозять за кордон із метою сексуальної експлуатації, вони в 30 разів більше схильні до алкогольної залежності, у 45 разів мають більше шансів стати безробітними або залученими до небезпечної діяльності, більш ніж у 100 разів мають ризик отримати судимість і в 500 разів більше схильні до самогубства.

Відкриваємо... «Чорноморську скриньку»

В Євпаторії відбулася національна презентація оригінальної міжнародної ініціативи «Чорноморська скринька», що об’єднала владу, експертів, науковців, учителів і захисників навколишнього середовища країн Чорноморського басейну. Представлення буде приурочено до Міжнародного дня Чорного моря, який проголосили 1996 року з нагоди ухвалення Стратегічного плану дій щодо реалізації Бухарестської конвенції про захист Чорного моря від забруднення. «Чорноморська скринька (Black Sea Box)» є одним з освітніх компонентів регіонального проекту «Кожна краплина має значення», що спільно здійснюють Програма розвитку ООН і компанія «Кока-Кола Україна», повідомляє пресс-центр ПРООН. Довгостроковою метою проекту є сприяння досягненню Цілей розвитку тисячоліття щодо доступу до якісної питної води через просування відповідального управління водними ресурсами (наприклад, через ініціативи громад із реабілітації джерел та управління водопостачанням), а також через підвищення інформованості й залучення людей і влади до дій, спрямованих на збереження та захист природних водних ресурсів і навколишнього середовища. Проект передбачає розробку й розповсюдження спеціального навчального набору «Чорноморська скринька» (Black Sea Box), який містить інтерактивні навчальні матеріали, підручник для вчителя, плакати, буклети й ігри, пов’язані з Чорним морем і його мешканцями. У рамках українського проекту передбачено навчити вчителів у 920 школах у Миколаївській, Одеській і Херсонській областях та в Автономній Республіці Крим. Далі вчителі будуть працювати з учнями, використовуючи «Чорноморську скриньку», а також навчати колег, поширюючи досвід у своїх регіонах. Усього планують видати 1000 комплектів набору і охопити більш як 50 тисяч учнів.

Газета: 
Рубрика: