Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Крок до розуміння

В Україні та світі тривають акції солідарності до Всесвітнього дня біженців
20 червня, 2019 - 11:13

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців підрахувало, що усі люди, які змушені були залишити свої домівки, щороку проходять майже 2 мільярди кілометрів, перш ніж знайдуть відносно безпечний притулок. Щоб заохотити людей підтримати біженців через індивідуальні акти солідарності, організація запустила глобальну кампанію «2 мільярди кілометрів до безпеки», або ж #StepWithRefugees («зроби крок із біженцями»). Це заклик до людей зробити свої піші прогулянки, пробіжки чи поїздки на велосипеді знаком солідарності з тими, хто покинув свій дім, своєрідне нагадування кожному про їхні реальні та небезпечні подорожі.

Лічильник на сайті stepwithrefugees.org повідомляє, що від початку акції вже «пройдено» майже 4,5 мільйона кілометрів. До кампанії долучилися люди з 27 країн — знаменитості та їхні фанати, звичайні люди різних професій, персонал ООН та навіть самі біженці. Дані про присвячені акції кілометри можна фіксувати фітнес-додатками Fitbit або Strava чи вносити вручну на згаданому сайті. Там же можна внести пожертву. УВКБ ООН сподівається залучити приблизно 15 мільйонів доларів для допомоги біженцям із реєстрацією та прийомом, продовольством та водою, житлом, медичною допомогою та психологічною підтримкою.

У Всесвітній день біженців (20 червня) традиційно в різних країнах відбуваються заходи, покликані зблизити місцеву громаду та її нових жителів, допомогти їм дізнатися більше одне про одного. Агентство ООН у справах біженців в Україні на цей день запланувало низку заходів по всій країні.

У Києві його співробітники представлять Звіт щодо глобальних трендів вимушеного переміщення за 2018 рік. У парку Шевченка відбудеться фестиваль до Всесвітнього дня біженців. Вихідці з різних країн, що знайшли новий дім в Україні, проведуть для дітей і дорослих розмовні клуби, майстер-класи із хенд-мейду. У програмі також лекції про успішні історії та труднощі інтеграції, виставка картин афганського художника та виступ музичного гурту з Анголи.

У п’ятницю схожий захід, Фестиваль культур, відбудеться в Міському саду Одеси. Відвідувачі зможуть познайомитися з національними звичаями та культурою різних країн, побачити і послухати виступи музичних і танцювальних колективів національних громад міста. До цього в Одесі вже діяла «жива бібліотека» з біженцями, також була презентована документальна стрічка «5 історій».

У Харкові вранці 22 червня відбудеться безоплатний забіг солідарності з біженцями та внутрішньо переміщеними особами. Організатори пропонують пробігти від Меморіалу Слави одну з двох дистанцій — 5 чи 10 кілометрів. У Івано-Франківську 20 червня відбудеться дитячий матч та тематична фотовиставка від UEFA, а в Полтаві на 22 червня запланована Скандинавська хода. У Станиці-Луганській, Валуйському та Сєверодонецьку 20 червня презентуватимуть світову кінокласику про вимушене переселення та біженців, у Мар’їнці 21 червня висаджуватимуть дерева, а в Святогірську 22 червня під час пробіжки/прогулянки в межах акції #StepWithRefugees ще й збиратимуть сміття.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: