Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Миколаївські яхтсмени закрили сезон «Кубком Андріана Суецького»

15 жовтня, 2013 - 12:31

«Попутного вітру і сім футів під кілем», — саме з такого побажання розпочався традиційний старт парусної регати «Кубок А. І. Суецького», який 12 жовтня відбувся в Миколаєві. Постійними організаторами перегонів виступають Миколаївська обласна федерація вітрильного спорту та водна станція «Стрілка» (КДЮСШ «Комунаровець»). Одноденні перегони уздовж миколаївських берегів традиційно завершують спортивну навігацію і присвячені пам’яті всіх миколаївських яхтсменів, яких вже немає серед живих. Традицію було закладено ще 1997 року, яхтсменами заводу ім. 61-го комунара. Тоді на акваторії річок Інгул та Південний Буг було проведено парусні перегони, присвячені пам’яті найстарішого яхтсмена і яхтобудівника м. Миколаєва Андрія Суецького. Андріан (Андрій) Іванович Суецький (1912—1982) — легендарне ім’я в яхтовому світі, яке втілює кращі якості моряка, вітрильника і людини.

Участь у змаганнях взяло близько 20 яхт з екіпажем від 4 до 8 чоловік в кожному судні, з урахуванням величини яхти. Залежно від класу, яхти було поділено на 7 груп. Хоча під час старту групи спростили до двох: перша — яхти «мікро» та «міні» класів, а також яхти, побудовані Суецьким. І друга — всі інші яхти.

Як зазначив Артем Ващиленко, президент клубу, що підтримав змагання, «ця традиційна регата закриває яхтовий сезон в місті Миколаїв». «Вітрильний спорт — це візитівка для Миколаєва, і той стан, в якому сьогодні знаходиться особливо дитячий вітрильний спорт, на жаль, залишає бажати кращого. Тому ми прийняли рішення активно брати участь у підтримці дитячого вітрильного спорту. Сьогодні ми вручили сертифікат і грошові кошти для організації дитячих спортивних вітрильних змагань», — відзначив він. Команда юних яхтсменів також брала участь у запливі. Дружним екіпажем з шести чоловік, без жодного втручання дорослих, юні яхтсмени віком 10—16 років вийшли на дистанцію і одержали перемогу в своїй групі.

Анастасія РЕПНІКОВА, корпункт «Дня» в Миколаєві
Газета: 
Рубрика: