Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

На Волині селяни потерпають від нашестя... диких кабанів

Громада написала звернення і в ОДА, і в обласну раду, і в низку інших інстанцій
7 липня, 2017 - 13:51

Село Кашівка Ковельського району розташоване поблизу лісу, в який переходять власне сільські вулиці, і завжди з лісу й виживало. Як каже Оксана ВІЛІГУРСЬКА, корінна міська мешканка, котра в Кашівці опинилася в невістках, тут родить тільки сосна. Землі — піщані, а в сосновому лісі ростуть гриби-ягоди, які й стали фактично єдиним продуктом, на якому нині можуть заробити селяни. Лише на одному полі, яке віддалік від села за кілька кілометрів і має місцеву назву Гай, кашівці можуть вирощувати картоплю та інші овочі. Та вже другий рік село потерпає від... диких кабанів, які розплодилися на території, відданій у користування громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб «Стохід-Козацький». Ці лісові масиви надані в оренду для ведення мисливського господарства. Надані без погодження з місцевою громадою, яка, втім, і не протестує проти перебування тут мисливців, аби вони лише виконували те, що декларували. Тобто «Стохід-Козацький» має право здійснювати свою діяльність, пов’язану з веденням мисливського господарства, якщо така діяльність не суперечить інтересам власників або користувачів земельних ділянок. Натомість мешканці села підтверджують, що неодноразово бачили, як представники цієї мисливської громадської організації підгодовували тварин на межі біля селянських городів, а не біля визначених місць для годування тварин.

Оксана Вілігурська також має город у Гаю, але він — посередині масиву. І то до нього добралися всеїдні кабани, виривши «якихось» сорок кущів картоплі. А її односельці уже двічі пересаджували картоплю, яку з’їли кабани, посіяли замість неї кукурудзу, і ту схрупали лісові гості... Ці городи для багатьох кашівців — єдина можливість взагалі щось виростити для себе з овочів, ту ж картоплю. Зрозуміле обурення і розпач селян. «Я попереджав цих мисливців, що звертатимусь в усі можливі інстанції, аби вирішити це питання: і до екологів, і в облдержадміністрацію. Проблема ця була завжди, але загострилася останніми роками. Екологи відповіли, що згідно зі статтею 35 Закону «Про тваринний світ» має бути порядок відшкодування завданих збитків власникам сільськогосподарських земель, але цього порядку в природі не існує», — каже голова Велицької об’єднаної територіальної громади, до якої належить і Кашівка, Віктор КОВАЛЬЧУК. Кабани полями гуляють стадами по кілька десятків, причому не тільки у Кашівці, а й в інших селах. Тому наразі громада написала звернення з вимогою розв’язати проблему, звернулася і в ОДА, і в обласну раду, і в низку інших інстанцій. Люди доведені до межі й погрожують вживати радикальних заходів.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: