Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

Наш волонтер

«Одні росіяни вбивають українців, а інші допомагають їх рятувати», — Анна Домбровська
23 квітня, 2018 - 19:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Жоден нечастий приїзд російського волонтера і журналіста Анни Домбровської до Києва, яка нині мешкає в прифронтовій зоні на Донбасі, не обходиться без зустрічі з колективом газети «День». Не став винятком і вчорашній візит. Домбровська з початку війни допомагає українцям, які стали жертвою агресії РФ. Орієнтується вона перш за все на допомогу росіян, які усвідомлюють те, що Кремль напав на нашу країну.

«Я жодної допомоги від України не чекаю, адже я тут у гостях, — говорить «Дню» Анна Домбровська. — Таким чином це я намагаюсь допомогти вашій державі в цій біді. Звісно, я стикаюсь із проблемами. Не всі розуміють чим саме я тут займаюсь і дехто дозволяє собі неадекватні коментарі. Але на мій погляд — це побічний ефект свободи слова, коли всі можуть говорити все що завгодно. Тому це сприймати треба саме так. Люди, які ніколи не займались збором допомоги, починають давати поради як найкраще це робити. Дійшло до того, що нас почали питати — чому гроші надходять в рублях?

Ця людина просто не розуміє, що в Росії, попри загальне імперське божевілля, існує 5—10 відсотків, які не згодні з цією політикою. Звичайно, ці люди задавлені кремлівською системою — і там в РФ вони не можуть повноцінно боротись, але вони шукають способи, як допомогти Україні. І я дуже тішусь з того, що мої проекти таким чином допомагають Україні боротись зрештою з російською системою та російською пропагандою. Візьмемо приклад — ремонт автомобілів «швидких», чим ми, зокрема, займаємось. Одні росіяни вбивають українців, а інші допомагають їх рятувати. Можливо, останні й будуть тим мостом, який після перемоги України та відновлення нею територіальної цілісності допоможе відновити діалог між державами».

Анна Домбровська розповіла «Дню» про те, що має намір збільшити кількість газет «День» для прифронтових територій сходу України, і запевнила, що там не звертають уваги на мову видання. Люди бажають споживати якісний контент, який допомагає їм розібратись в ситуації, що склалася. До того ж, люди на сході України вільно володіють обома мовами. Цього якраз не враховує російська пропаганда, яка вважає, що громадяни на Донбасі не сприймають української мови. Ось і цей випуск «Дня» потрапить до рук мешканців сходу. Крім того, Домбровська займається передачею на схід україномовних книжок — проект, який, за її словами, розпочався з того, що саме «День» їй надав перші книжки з власної бібліотеки для прифронтових шкіл.

«В моїй роботі збору коштів на друк газети «День», ремонту автомобілів, купівлі медикаментів активно допомагає російський журналіст і письменник Аркадій Бабченко, — додала волонтер. — Останню ініціативу, яку підтримав Бабченко, був збір голосів на створення в Києві Арт-скверу імені Василя Сліпака. Ця людина фактично обміняла свою кар’єру всесвітньо відомого оперного співака на життя, яке він віддав за свою державу Україна. Маю надію, що цю петицію підтримає достатня кількість українців, за яких Василь віддав своє життя».

Нагадаємо, що громадські активісти звернулись через інтернет до українців з метою підтримати ініціативу надати земельній ділянці на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік статусу Арт-скверу імені соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака.

 

Проголосувати за петицію Ви можете за цим посиланням:
www.petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=7430&icf=1

Валентин ТОРБА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ