…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Нове слово в українській медицині

9 лютого, 2008 - 00:00

На Донеччині вивчатимуть клітинні технології.

Науковий центр iз вивчення клітинних технологій, які в майбутньому допоможуть подовжити життя людини до 150—200 років, незабаром може бути створено в Донецькій області за участю фахівців з Університету м. Кельна (Німеччина). Про це заявив голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк після зустрічі з німецькими вченими.

За словами фахівців, сьогодні питання застосування клітинних технологій дуже актуальне в медицині всього світу, й особливо це важливо для Донеччини, де вже досягли певних успіхів в цій сфері. Зокрема, низка технологій застосовується в опіковому центрі Донецького інституту невідкладної й відновлюваної хірургії, де розроблено унікальний метод вирощування клітин і відновлення ушкоджених тканин. Однак, як запевняють фахівці, удосконалити цю методику можуть лише об’єднані зусилля вчених усього світу.

«Об’єднавши зусилля Німеччини та України, ми, я впевнений, досягнемо справжніх результатів. Українська наука стоїть набагато вище у своїх можливостях, ніж про це кажуть політики. У нас є кадри, є голови, гадаю, це найважливіше», — сказав з цього приводу президент Академії медичних наук України академік Олександр Возіанов.

За його словами, розробка клітинних технологій має бути розпочата саме в Донбасі, оскільки в шахтарському регіоні створено всі умови для цього, а місцева влада охоче допомагає вченим у реалізації їхніх планів. «У донецькому інституті є досить серйозні умови для великої роботи, створено добрі передумови, щоб застосовувати в клінічній діяльності результати наукових досліджень», — зазначив директор Інституту нейрофізіології Кельнського університету Юрген Хешелер. За його словами, завдяки новим технологіям застосування стовбурових клітин можна буде вилікувати мільйони людей, які раніше вважалися невиліковно хворими. «Я готовий застосувати весь свій 20-річний досвід, аби такий центр був функціональним і визнаним у всьому світі», — заявив він, додавши, що загалом створити такий центр в Донецьку можна за три-п’ять років. У свою чергу Анатолій Близнюк висловив готовність обласної влади цілковито підтримати унікальний науковий проект, який може стати новим словом у світовій медицині.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: