Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Нове життя «Зубра та левів»

Фігурні зображення, які стали символом столичного зоопарку, після пошкодження вандалами відновлять у первісному вигляді
18 квітня, 2019 - 10:10
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Нещодавно «День» писав про черговий кричущий випадок вандалізму в столиці: із нижніх частин статуй левів та зубра, встановлених біля вхідної групи зоопарку, невідомі спиляли кілька фрагментів металевого покриття, яке захищало більш крихкий внутрішній шар (див. № 54 від 26 березня 2019 року). А днями заступник голови КМДА Вячеслав Непоп повідомив, що скульптури «Зубр та леви» будуть відтворені у своїй первісній формі. Ця форма втрачена внаслідок кількох реставрацій у попередні роки. Скульптури виконані з бетону і мідної окови (чеканки), які з часом зруйнувалися. Зараз скульптури знаходяться в аварійному стані. Після відновлення скульптури будуть встановлені на перетині проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної, ідеться на офіційному порталі Києва kyivcity.gov.ua.

Нагадаємо, автором фігурних зображень є відомий український скульптор-анімаліст Юрій Рубан. Збереглася модель, фотографії та малюнки Юрія Рубана, за якими він створив зубра і левів. Завдяки зазначеним документам можна відновити фігури. Дочка Юрія Рубана, заслужений художник України Олександра Рубан та її чоловік, народний художник України Віктор Липовка безпосередньо відновлять первісну форму фігур у бронзі.

Газета: 
Рубрика: