Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

НОВИНИ

16 грудня, 2005 - 00:00

На ялинкових браконьєрів «полюватимуть» спецслужби

З учорашнього дня, 15 грудня, і до 15 січня наступного року в Старосамбірському районі Львівської області України працюватимуть мобільні пости працівників спецпідрозділу «Беркут», які «полюватимуть» на тих, хто незаконно вирубує ялинки, повідомляє UA regnum із посиланням на слова голови Старосамбірської районної ради Олега Паски. «Я не вірю, що лісники насправді не знають, де і хто в них там вирубує ялинки. І якщо вам скажуть, що цією проблемою хтось займається, — не вірте. Тільки одна електричка «Сянки — Львів» у пік сезону — це від чотирьох до семи тисяч незаконно зрубаних ялинок!», — резюмував Паска. Загальна площа лісів у Старосамбірському районі — 55 тисяч га, або 44% від загальної площі земель району. Від незаконної вирубки лісів щорічно бюджет Старосамбірського району недоотримує понад 20 мільйонів гривень.

В Україні з’явився новий вид відпустки — науковий

Верховна Рада ввела новий вид відпустки — науковий, тривалістю до трьох років, який учені можуть використати для поїздок і викладання за кордоном. Прийняття цього закону дозволить надавати науковим співробітникам відпустку для наукової та науково-педагогічної діяльності закордоном на термін до трьох років без збереження зарплати, але зі збереженням робочого місця. Законопроект розроблений депутатами Ради від фракції «Наша Україна» Ігорем Юхновським і від фракції Народного Руху України Костянтином Ситником. На думку авторів законопроекту, його прийняття дозволить підвищити захищеність наукових працівників і сприятиме збереженню їхнього наукового потенціалу для України. Тепер українські вчені зможуть виїжджати за кордон на певний час, а потім без проблем повертатися на своє робоче місце. Прийняття такого законопроекту — перший дієвий крок у боротьбі з так званим витоком інтелекту.

У Вінниці оберуть метальника сміття

Окрім яскраво-жовтих урн, щоб усі їх помічали, серед вінничан ще й пройде конкурс на краще попадання сміття в урну. Тобто, за результатами змагань, оберуть того, хто найбільше разів з найдальшої відстані влучить в урну. Таким чином громадські організації Вінниці відстоюють її чистоту в рамках спільного з Корпусом миру екологічного проекту. Також влаштують конкурс на швидкість сортування сміття. Паралельно буде організована просвітницька робота з культури поводження із сміттям серед учнів міських шкіл, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Біль можна перемогти силою думки

Спостерігаючи за зміною активності центрів больової чутливості головного мозку на зображеннях, отриманих на магнітно-резонансному томографі, людина може контролювати власні больові відчуття. До таких висновків прийшли співробітники Стендфордського університету, які опублікували своє дослідження в журналі Proceedings of the National Academy of Science, повідомляє Lenta.ru.

У ході проведеного британськими вченими експерименту, в якому взяли участь 36 добровольців, розділених на три групи, їхні кисті рук піддавали температурному впливу, здатному викликати больові відчуття. Сила впливу варіювалася в залежності від індивідуальної чутливості кожного учасника експерименту. Всім 36 учасникам експерименту було запропоновано спробувати подолати почуття болю за допомогою нескладних методів психічної концентрації: наприклад, їм пропонувалося навчитися думати про больові імпульси, що тривають, як про відносно приємні відчуття. Учасники, які мали перед очима правильні зображення центрів больової чутливості, справилися з поставленим завданням значно краще ніж ті, хто взагалі не отримав, чи отримав неправильні зображення. Як відзначив керівник групи дослідників лікар Сін Макей, отримані під час дослідження результати дають підстави розраховувати на розробку нових методів лікування, що здатні полегшити стан хворих, які страждаючих хронічними болями. Проте, за визнанням лікаря Макея, його група поки що не змогла реконструювати механізм, за допомогою якого людям вдається контролювати больові відчуття, тому для розробки повноцінної терапії вченим будуть потрібні нові масштабніші дослідження.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ