Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Обережно — небезпечна продукція

Фахівці стверджують: український ринок запруджений неякісними товарами
13 березня, 2008 - 00:00
ЦЕ ВЗУТТЯ НІХТО НАВІТЬ НЕ ВЗУВАВ: «РОЗВАЛИЛОСЯ» ЩЕ ПІД ЧАС ВИПРОБУВАНЬ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Незвичайну виставку, на якій були представлені неякісні та небезпечні для життя та здоров’я людини товари, днями представило державне підприємство «Укрметртестстандарт». Серед інших речей тут можна було побачити пошкоджені праски, кип’ятильники, що вибухнули, шкарпетки, каструлі, чашки, склянки і навіть дитячі памперси. Всі ці товари до лабораторій підприємства потрапили із столичних магазинів та ринку, а результати досліджень засвідчили, що їхнє використання може вартувати споживачам не тільки здоров’я, а й життя.

За словами начальника науково-технічного центру випробувань електропобутової продукції Анатолія Гнідікіна, більшість побутової електротехніки, яка продається на ринку, несертифікована. Серед неякісних побутових приладів лідирує електротехніка китайського виробництва, трохи менша кількість — українського, іспанського та італійського виробників.

Начальник науково-технічного центру підтвердження відповідності стандарту та випробування продукції легкої промисловості і засобів індивідуального захисту «Укрметртестстандарт» Наталя Попова представила неякісні дитячі товари, постільну білизну, шкарпетки.

— Ми виявили, що памперси для новонароджених замість целюлози містять поліпропіленові волокна, які зазвичай використовуються в будівництві. Постільна білизна вміщує лише 10—15% бавовни, а все інше — поліефірні волокна. Спати на такій білизні рівноцінно перебуванню в целофановому пакеті. У шкарпетках, на етикетці яких зазначено «100% — бавовна», насправді ж бавовни лише до 50%, а все інше — синтетика, — зазначає пані Наталя.

Від засилля неякісних товарів в Україні, на думку генерального директора «Укрметртестстандарту» Михайла Мухарського, нас може врятувати лише прийняття відповідного законодавства. Однак законодавці, на жаль, поки цього зробити не поспішають.

— Навпаки — нині створюються всі умови для того, аби в Україні було ще більше неякісної продукції. 26 грудня минулого року вступив у дію закон про державний нагляд суб’єктів господарчої діяльності, згідно з яким ми за 10 днів маємо попередити керівництво підприємства про проведення перевірки. Це аналогічно тому, аби міліція попереджувала злочинця про те, що через 10 днів прийдуть його заарештовувати, — розповідає Михайло Мухарський.

Брак державного фінансування на проведення експертизи товарів, зменшення кількості видів продукції, яка в Україні підлягає сертифікації, а головне — відсутність закону, який передбачав би відповідальність виробника та продавця за неякісний товар, змушують Михайла Мухарського зробити невтішний висновок — нині в Україні контролю за випуском вітчизняної та ввезенням імпортної продукції не існує.

Отже, доки законодавець прийме законодавство, яке дійсно захищатиме права споживачів, щоб не стати «жертвою» неякісної продукції, генеральний директор «Укрметртестстандарту» радить не купувати занадто дешевий товар. Особливо цього не слід робити на ринках, у ларьках та дрібних торговий точках.

Інна БІРЮКОВА, «День»
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ