Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Пам’ять. Вдячність

Сьогодні ювілейні марки газети «День»: великі імена» урочисто погасять і передадуть до Музею пошти
21 жовтня, 2011 - 00:00

Урочисте погашення марок «День»: великі імена», випущених до 15-річчя газети, відбудеться 21 жовтня на відкритті Фотовиставки «День-2011» в Українському домі. Ця подія є глибоко символічною — редакція «Дня», наші друзі та партнери, автори і читачі, гості та колеги згадують та вшановують пам’ять журналістів, яких із нами вже немає, але які залишаться в історії української журналістики. Це публіцист, дослідник Голодомору 1932—1933 років Джеймс Мейс (працював у «Дні» із 1997-го по 2004 рік), публіцистка та філософ, авторка однієї з книжок «Бібліотеки «Дня» Клара Гудзик (працювала у «Дні» у 1996—2008 рр.) і талановитий український художник-карикатурист Анатолій Казанський (роки праці в газеті: 1996—1998).

«Для урочистого спецпогашення власних марок газети «День» були виготовлені спеціальні конверти з корпоративною символікою улюбленого видання інтелектуальної України. Дві особи, визначені редакцією, залишать свої автографи на цих конвертах. За традицією, конверти з автографами зберігатимуться в редакції та будуть передані до Музею пошти», — розповідає начальник відділу філателії та забезпечення маркованою продукцією УДППЗ «Укрпошта» Наталія МУХІНА. За словами пані Наталі, для погашення цих марок Укрпошта випустила спеціальний пам’ятний штемпель «Газеті «День» — 15 років». Окрім того, на штемпелі зазначена дата погашення — 21 жовтня 2011, а також індекс та адреса поштового відділення, де погашення відбулося.

Не чекаючи на вечірні урочистості, кожен може прийти на Головпоштамт, де в операційному вікні йому погасять нові марки «Дня». «Потрібно пам’ятати, що погашення марки — це підтвердження факту її першого випуску і що відбувається воно лише протягом одного дня: в даному випадку — 21 жовтня. Потім штемпель вилучається», — зауважує пані Мухіна.

Погашену марку газети «День» можна залишити у власній колекції або наклеїти на конверт та надіслати разом із поштовою кореспонденцією, тобто скористатися нею за безпосереднім поштовим призначенням, адже тепер марка є повноцінним знаком поштової оплати. «Ці марки є не лише цінним сувеніром, а й можуть слугувати для сплати пересилання письмової кореспонденції», — пояснила пані Мухіна.

Безпрецедентний філателістичний проект «Дня» — це ще одна нагода нагадати, що українська школа журналістики існує!

«До свого 15-річчя редакція підготувала всім шанувальникам оригінальний сувенір — у рамках проекту Українського державного підприємства «Укрпошта» «Власна марка» замовила нанесення на купон до поштової марки зображення відомих журналістів — авторів газети. Такого ще не робило жодне видання!» — підсумовує Наталя Мухіна.

 

 

 

 

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ