Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Передати нужденним

У Львові розпочинає роботу стаціонарний банк їжі «Тарілка»
30 липня, 2021 - 18:40

«День» завжди дуже велику увагу приділяє соціальним проєктам. Не виняток – громадська ініціатива «Тарілка», скерована на формування банку їжі, а це –  продукти з граничним терміном використання, які віддають фінансово малоспроможним людям (див., зокрема, публікації «Коли їжа – не просто їжа» у «Дні» від 9 жовтня 2019 року та «Іван ПАВЛІШ: «Маємо величезний кредит довіри» від 6 квітня 2021, в яких координатори «Тарілки» розповідали про перший досвід культури створення і розвитку продовольчих банків в Україні загалом і в окремих містах (приміром, у Львові).

А вчора, 29 липня, на ФБ-сторінці львівської «Тарілки» з'явилося повідомлення про те, що найближчим часом, у першій декаді серпня, на вул. Кульпарківській, 158 почне працювати продовольчий банк «Тарілка», і це означає, що продукти із супермаркетів, термін придатності яких завершується, безкоштовно роздаватимуть потребуючим в одному місці, що, поза сумнівом, дуже зручно.
«Подія, до якої ми йшли майже 2 роки, нарешті відбудеться! – зазначено, зокрема, у дописі на Tarilka.org . – Вже з 9 серпня двері продовольчого банку «Тарілка» відчиняються для відвідачів. Ця подія знакова не лише для нашої команди, чиї зусилля весь цей час були спрямовані на те, щоб ми зрештою прийняли перших відвідувачів, а й для усього міста. Нарешті ми повною мірою зможемо виконувати задекларовані принципи соціальної та екологічної відповідальності. Тестовий тиждень показав, що основний принцип роботи продовольчого банку – врятувати з поличок магазинів їжу на межі терміну придатності та передати її нужденним – добре працює не тільки за кордоном, а й у Львові, в нашому банку на Кульпарківській, 158».

Водночас, запрошуючи відвідувачів, волонтери «Тарілки» нагадують обов’язкові правила роботи банку їжі, і вони такі.

1. Реєстрація. Для отримання продуктового набору необхідно обов'язково та завчасно пройти реєстрацію за номером телефону +380 67 00 64 720. Для цього  потрібен паспорт, посвідчення пільгової категорії населення та номер телефону, за яким волонтери будуть з вами контактувати. Отримати продуктовий набір можна буде у визначений день та час, про який волонтер повідомить завчасно по телефону. Якщо не зможете додзвонитися за вищевказаним номером,  хвилюватися не потрібно – волонтери обов’язково перетелефонують.

2. Продуктовий набір. Після реєстрації відвідувач може отримати стільки продуктів, скільки поміщається у спеціальну торбинку "Тарілки". Продуктовий набір формує волонтер безпосередньо у банку. Відвідувач отримує набір із тих продуктів, які надійдуть цього дня.

3. Культура візиту до «Тарілки». Потрібно дотримуватися живої черги і поважати одне одного та волонтерів «Тарілки». Вхід у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння заборонено. Заборонено відвідування продовольчого банку без захисної маски. На вході у приміщення необхідно пройти безконтактне вимірювання температури, а також помити та продезінфікувати руки. Після цього відвідувач має показати волонтеру посвідчення пільгової категорії населення.

Не забарилися коментарі у соцмережах відразу ж після появи допису.

«Марія Телятник Здійснення всіх задумів!!!

Жаннетка Бенько Молодці,так тримати!!!

Орест Цебенко Найкраща новина за цей день! Дуже радий, що нарешті ви запрацюєте!

Галина Борисівна Процвітання вашому фонду. Якби в Чернігові ще таке зробити».

Не обійшлося. Звісно, й без критики. І тут важливо, що є двосторонній зв'язок.

«Pterodactyl Cloudius Ви серйозно? Ви в курсі, що люди, які не можуть купити їжі, часто не мають телефонів?

Tarilka.org Вітаємо!При наявності необхідних документів та соціального статусу можна також зареєструватися безпосередньо у приміщенні продовольчого банку

Pterodactyl Cloudius Краще б надрукували буклети і роздавали нужденним. Це не Америка, де в кожного айфон і інтернет. Не можна тупо копіювати.

Anastasiya Slyusarenko Pterodactyl Cloudius наразі ми працювали у тестовому режимі, щоб випробувати нові процеси і спроможність. З часом обов‘язково будемо поширювати і буклети».

Отже, поки нема буклетів щодо роботи продовольчого банку «Тарілки» на вул. Кульпарківській, 158 у Львові, «День» залюбки, як і завжди, інформаційно підтримує громадську ініціативу «Тарілки». І, звісно ж, вітає з відкриттям стаціонарного банку їжі.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото з ФБ-сторінки «Тарілки».
Рубрика: