Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Підручник-універсал

У Києві проходять апробацію перші електронні підручники для середньої школи
8 вересня, 2010 - 00:00

Однин електронний півкілограмовий підручник! Таким буде вміст ранця школяра в майбутньому замість традиційного 5—8 кілограмового із важкими книгами. До того ж на пристрій можна помістити всі навчальні посібники із першого по 11 клас, а на додаток ще й цілу бібліотеку в електронному форматі. Сьогодні на апробації в школах Києва знаходяться вже чотири сотні таких інноваційних підручників, що розроблені компанією Pocketbook International.

Електронний підручник Pocketbook Educations максимально наближений до звичайної книги. Екран — за розміром нагадує сторінку середньої книги і становить 9,7 дюймів. На стартовій сторінці поруч із основним меню, що включає розділи: підручники, конспекти, бібліотеку, програми, фотографії та інші, розміщений розклад уроків, календар, словник, розділ із останніми посиланнями. Кілька додаткових кнопок на панелі для ручного управління — от і все оформлення електронного підручника. Новація досить проста в практиці — інформацію легко знаходити просто гортати «сторінки» та повертатися до попередніх файлів. Кожна електронна сторінка підручника є тотожною до її паперового відповідника. Електронний підручник, наприклад, досить зручний для вивчення мови. Окрім змісту шкільного посібника, до електронного пристрою можна закачати словники і додатково аудіо файли, прослуховування яких передбачені розробниками новації. А от вихід до інтернету чи введення кольорових сторінок поки що тільки в перспективі.

— Pocketbook Educations — перша в світі електронна книга, що розроблена як підручник, — прокоментував винахід віце-президент Pocketbook Олег Науменко. — Ми отримали свідоцтво про визнання відповідності педагогічним вимогам у Міністерстві освіти і науки, а також схвалення про використання книги на уроках у Міністерстві охорони здоров’я. Завдяки електронному підручнику, ми здійснимо прорив у сфері освіти — з’являється доступ до інформації через безпровідниковий зв’язок. Переваги електронної книги очевидні. Мінімальна вага підручника вирішить проблему сколіозу. Новітня система екрану — так званий електронний папір, — не шкодить зору, адже світло відбивається від екрану як від звичайного паперу. Ми випустили 5 нових моделей, спеціально адаптованих для школи підручника. Впевнені, що електронний підручник може зробити навчання більш цікавим і престижним. Учні, студенти повернуться до підручника. І ми зможемо вийти хоча б на той рівень, коли в країні за рік кожен житель прочитував по 10 книг, в той час як сьогодні цей показник не перевищує 0,3 книги.

Електронний підручник універсальний тим, що може вмістити до 10 тис. книг. Компанія має досить чітко розроблену схему, як наповняти підручник інформацією. Для цього на відповідному порталі уже сформовану базу шкільних підручників, адаптованих у електронному варіанті для відображення на екрані Pocketbook Educations. Придбати електронну версію будь-якого підручника шкільної програми можна за 10—15 грн., що в порівнянні з вартістю звичайної книги у 2—3 рази дешевше. Розробники переконують, що вартість електронної книги, а це на сьогодні 2 500 грн., окупиться за кілька років. До кінця цього року заплановано випустити 10—15 тис. Pocketbook Educations. Плагіатством дістати таку версію навряд чи вдасться, адже кожна копія буде «прив’язана» до унікального ІМЕІ-номера, котрий переписати повторно неможливо.

— Як автор підручників знаю наскільки проблематично, а іноді і ризиковано друкувати книги, завдяки електронній системі ці питання вирішаться, — розповідає вчитель Олександр Істер, автор підручника «Алгебра 7 кл.» — Думаю, через 10—15 років ми перейдемо повністю на електронні підручники, котрі не тільки зекономлять деревину, а й електроенергію, адже можуть працювати в автономному режимі 2—4 тижні.

Наскільки швидко дійде ця електронна книга до рук українських школярів, поки що не відомо. Незважаючи на те, що виробники книги отримали схвалення Міністерства освіти і науки, поки що державної програми про впровадження книги в шкільну програму не існує. Проте, на разі б, поява такої книги в школі допомогла вирішити проблему відсутності підручників, приміром у 10-х класах, віддрукувати які до 1 вересня не встигли.

Юлія ЛИТВИН
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ