Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Пікнік на даху

Парижани реанімують традиційну літню розвагу у розпал чергового карантину
23 лютого, 2021 - 09:56
ФОТО РЕЙТЕР

Зазвичай пікніки на березі Сени, у міських садах чи просто на асфальті жителі Парижа влаштовують у теплу пору року. Можливо, втомившись від постійних обмежень, дехто з парижан почав шукати розради у карантинному місті деінде (у Франції вже третій раз посилили ковідні обмеження). Як бачимо на фото, двоє жінок влаштували пікнік на даху одного з житлових будинків багатоквартирного будинку.

Погодьтеся, краєвиди відкриваються чудесні. Недарма ж кілька років тому Париж планував номінувати дахи в список спадщини ЮНЕСКО, повідомляє http://tourdream.net. Так, сірі оцинковані даху Парижа вже давно є одним із символів французької столиці. Як пояснювали в одній із міських управ, «паризькі дахи» — це забута спадщина вражаючого оформлення буржуазних будинків з моменту реконструкції міста в другій половині XIX століття.

Такі дахи в XVII столітті популяризував французький архітектор Франсуа Мансар, його ім’ям їх і назвали — мансардою. Вони користувалися великою популярністю у Франції під час Другої імперії і часів Наполеона III. Крім того, краса паризьких дахів давно привертає увагу художників.

Газета: 
Рубрика: