В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Після читання відчуваєш силу і вдячність»

Читачі й автори продовжують ділитися враженнями від ошатної книжкової новинки «Дня»
7 листопада, 2019 - 19:25
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Не так багато часу минуло з дня виходу найсвіжішого фоліанта «Дня» «День вдячності» з друку, а ми вже отримуємо цікаві відгуки від людей, що встигли прочитати понад 500-сторінкову книгу!

Долучайтеся і ви! Нагадаємо, що придбати книгу можна, звернувшись до нашого відділу реалізації:

•  за телефоном (044) 303-96-23

•  електронною адресою: amir@day.kiev.ua,

•  оформити замовлення в магазині на сайті «Дня» за посиланням

•  прийти безпосередньо в редакцію, за адресою: проспект Перемоги, 121Д, відділ реалізації, кабінет 4.5.

Або ж запитуйте «День вдячності» в мережах книгарень свого міста.

«РЕЦЕПТ ВНУТРІШНЬОГО УСПІХУ І САМОУСВІДОМЛЕННЯ»

Анна ДАНИЛЬЧУК, проректорка СНУ імені Лесі Українки, блогерка «Дня»:

— Я вже встигла прочитати усю книгу «День вдячності» — і точно перечитаю її ще не раз. Це книга великої підтримки — для кожного з нас і для нації загалом. Це рецепт внутрішнього успіху і самоусвідомлення в історіях видатних людей. Вважаю, що цю новинку «Дня» мають читати усі, хто хоче знати контекст нашого державотворення, хто прагне об’єктивності в історичному усвідомленні, хто поважає вчинки і хоче пам’ятати важливі події нашого національного життя. Це книга для дипломатів, щоб світ не здавався їм безликим і однаковим, це путівник і дороговказ — в України є багато друзів. Після читання відчуваєш силу і вдячність за те, що всупереч усім обставинам наша Держава є і буде, за те, що є люди, які розповідають світу нашу історію, за те, що є добро, справедливість і знання. Користуючись нагодою, також дякую Ларисі Олексіївні за те, що відчула цю ідею-емоцію і втілила її в прекрасній книзі.

«БЕЗ ВДЯЧНОСТІ НЕ МОЖЕ БУТИ СПРАВЖНЬОГО ГРОМАДЯНИНА СВОЄЇ ДЕРЖАВИ»

Сергій БЛОЩАНЕВИЧ, голова Наглядової ради, директор з управління персоналом ПрАТ «ОБОЛОНЬ»:

— Намагаюся читати всі книжки газети «День», вони завжди актуальні й своєчасні. Цьогорічна новинка присвячується Вдячності! Саме вдячність як у особистих взаєминах, так і в суспільному житті вкрай необхідна всім нам. Ця книжка потрібна зараз, щоб ми могли віддати шану тим людям, які у важкий момент нашої багатовікової історії допомогли Україні в її становленні, незважаючи на те чи були вони українцями, чи симпатиками нашої історії та культури.

Наприклад, Джеймс Мейс. Він навчив нас запалювати свічку й тим самим згадувати наших невинно убієнних під час страшного Голодомору. Особливо мені закарбувався в пам’яті його вислів: «Ваші мертві вибрали мене». Я ходив на цвинтар до могили Джеймса Мейса, щоб схилити своє чоло перед цією унікальною Людиною.

Ця книжка, звичайно, не могла зібрати все і всіх, але сформувала «концентрат» тих людей, які долучилися до того, щоб урешті-решт існувала держава — Україна. Так склалося, що не один раз нам довелося виборювати свою незалежність. І щоб краще усвідомити й знати, хто саме допомагав нам на цьому важкому шляху, варто прочитати цю книжку. Можливо, тоді ми усвідомимо, що Незалежність виникла не просто так чи якось «впала» на нас. За неї боролися століттями й віддавали своє життя багато доньок і синів України.

Упевнений, що вдячність притаманна будь-якій інтелігентній людині. Без неї не може бути справжнього громадянина своєї держави. Коли я дізнаюсь, що та чи інша країна визнала Голодомор, у мене до неї виникає глибока повага. Звичайно, з шаною також ставлюся до тих лідерів-політиків, які підтримували й підтримують Україну в її становленні, боротьбі за незалежність.

Хотів би наголосити ще раз: книга «День вдячності» особливо актуальна в наші часи, коли ми у важкій боротьбі захищаємо свою Незалежність.

«КНИЖКИ «ДНЯ» ФОРМУЮТЬ НОВІ УПОДОБАННЯ»

Леся БОНДАРУК, представник Українського інституту національної пам’яті на Волині, кандидат історичних наук:

— Книжка «День вдячності», які і всі попередні видання газети «День», заповнює свою, особливу нішу інтелектуального продукту, якого гостро потребує українське суспільство. В той час, коли більшість видавництв, зорієнтовані на книгоринок та уподобання читачів, книжки «Дня» формують нові уподобання, і на цьому ринку вміло стають модними й затребуваними. Думаю, що це передусім завдяки головній натхненниці цих видань — Ларисі Івшиній, її інтелектуальному відчуттю слова та менеджерському хисту. І, беззаперечно, завдяки читачам і авторам газети «День». Відтак вихід кожної нової книжки — це подія, очікувана, як живильна вода в гостру спрагу.

Перше, що отримує кожен, хто бере до рук книжку «День вдячності» — це естетична насолода від прекрасної якості. Вона в оформленні обкладинки, розмірі формату, якості паперу і, найголовніше, в доборі текстів та авторського колективу. Я вперше потрапила в це поважне товариство на сторінках книжки, і дуже вдячна за це. Для мене особливо важливими тут є публікації мого наукового керівника, доктора історичних наук Юрія Терещенка. Тішуся, що широка читацька аудиторія знову може оцінити його значний внесок у дослідження маловідомих сторінок як середньовічної, так і новітньої історії України.

Це видання показує, якою важливою була і є Україна для світу. Бо в ньому написано про тих іноземців, які любили нашу країну, поважали її, допомагали або жили нею, як рідною. Серед них — австрійський ерцгерцог Вільгельм Габсбург-Василь Вишиваний, британські журналісти Ланселот Лоутон і Гарет Джонс, президенти Америки Гаррі Трумен і Рональд Рейган, польський публіцист Єжи Гедройц, американський громадський діяч Джеймс Мейс, російські дисиденти Андрій Сахаров і Валерія Новодворська, аргентинський письменник і перекладач Енріке Мартінес Кодо, сенатор США Джон Маккейн... Їх приклади живлять патріотизм кожного українського читача. На сторінках книжки ми пізнаємо відомих на весь світ людей та дізнаємося про маловідомих. Усіх їх об’єднує добро, яке вони робили для України, і наша вдячність їм за це. А поки ми вміємо бути вдячними, доти завжди будуть ті, хто нас підтримає.

«ВДЯЧНА ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ, ЩО НАДИХАЄ»

Вікторія ШОВКОПЛЯС, дослідниця журналістики:

— Як часто в своєму житті ви зустрічаєтеся з «невипадковими випадковостями»? Я, як показує моє життя, — дуже часто. Такий на перший погляд випадковий перебіг подій пов’язав мене з газетою «День». Мені випала доля писати дипломну роботу на основі досліджень і публікацій цього видання. І, звичайно, я заглибилася в знайомство з «Днем»: почитала публікації про свій рідний Херсон, дізналася про Літню школу журналістики, надіслала фотографії на фотоконкурс та ... замовила книгу «День вдячності», дуже засмутившись, що не встигла дізнатися про неї до львівського Форуму видавців.

По-перше, книга дала мені ясно зрозуміти, яку філософію та місію має колектив «Дня» та власне головна редакторка Лариса Олексіївна Івшина. І мене дуже вразила небайдужість та соціальна відповідальність авторів газети.

По-друге, інший кут зору на історичні події. Так, ми знаємо про князів київських, про видатних літераторів... Але лише щось таке сухе й незначне, як дата народження й смерті, вид діяльності. А ось уроки, які ми можемо почерпнути для себе з історій історичних діячів, повчальні випадки й певні переконання... На жаль, дуже мало.

Саме тому вважаю, що книга потрапила до мене не випадково, а щоб відкрити очі, торкнутись серця, надихнути до дії.

Вдячна колективу авторів «Дня вдячності» та Ларисі Івшиній за знайомство з Джеймсом Мейсом, яке не залишилось тільки на сторінках книги, а перейшло до архівних відеоматеріалів, витягів з газет та (вкотре) переосмислення політичних процесів у нашій країні. Вдячна за небайдужість, що надихає. Адже, крім історичних постатей, з несправедливістю зустрічаються й наші сучасники й ми самі.

Я побачила, що «День» працює не лише над висвітленням якихось подій, а й над формуванням свідомої нації. Не знаю, чи ще якісь газети це роблять.

Газета: 
Рубрика: