Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Подолати відчуження

Люди, що працюють у Чорнобильській зоні, склали путівник
27 вересня, 2019 - 11:46
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Фахівці описали як досить популярні серед туристів маршрути, так і маловідомі пункти, які зараз тільки починають презентувати зацікавленим. Мета нового путівника — показати, що 30-кілометрова зона навколо АЕС — не випалена пустеля, а скоріше музей під відкритим небом.

«Такі книги потрібні, адже тисячі, а можливо, і мільйони людей хотіли б дізнатися про те, як із місця катастрофи зона відчуження перетворюється на територію змін, інновацій, розвитку, відродження флори та фауни, унікальних технологічних рішень. Цей путівник дозволить познайомитися із зоною ще більшій кількості людей», — розповів керівник Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій ПЕТРУК.

«Інтерес до зони відчуження за останні десять років вийшов за межі професійних кіл. Цей путівник є спробою показати зону відчуження з позиції тих, хто знаходиться по той бік КПП — інсайдерів Зони: працівників, експертів та дослідників. Показати цей цікавий світ за межами маршрутів відвідування, що є унікальним полігоном екологічних та радіоекологічних досліджень», — зазначив  співавтор книги, начальник наукового відділу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Денис ВИШНЕВСЬКИЙ.

Путівник містить історії найвідоміших туристичних локацій — міст Прип’ять та Чорнобиль, Чорнобильської АЕС до аварії та після неї, «Дуги» і Чорнобиля-2. Є тут розповіді і орієнтири по селищу Поліське, покинутим селам району та піонерських таборах. Чимало інформації про флору та фауну зони відчуження. Цікаво, що за цей час вона поповнилася червонокнижними тваринами, яких раніше не було в цій місцевості. Природа поступово захоплює покинуті населені пункти, тварини гуляють по колишніх вулицях і зустрічаються на шляху туристів.

Путівник поки що існує в тестовому варіанті, колектив нині у пошуку видавців.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: