Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Приклад діяльного милосердя від двох мешканок Севастополя

Галина Муравинець та Олеся Королькова щодня піклуються про безпритульних тварин свого району
15 серпня, 2013 - 12:42

Мешканки Севастополя Галина Муравинець та Олеся Королькова за власною ініціативою надають допомогу безпритульним тваринам.

Кореспондент «Дня» дізналася про їхні будні з перших вуст. Ранок обох жінок починається з роздачі корму котам і кішкам, що живуть у прилеглому районі. За словами волонтерів, на це іде трохи більше години. Олеся Королькова говорить: «Було б бажання, все це можна встигнути. Наприклад, я намагаюся все приготувати з вечора, щоб вранці просто рознести по котячих будиночках. Воду в спеціальні тарілочки, вирізані з пластикових пляшок, теж наливаю з вечора, щоб вранці не витрачати на це час».

На питання про те, чи вистачає на годування зарплати вчителя, Олеся відповідає однозначно: «Той, хто хоче допомогти тваринам, шукає кошти, хто не хоче допомогти, шукає виправдання. Як показує практика, саме ті люди, що не мають великих доходів, і є середньостатистичними громадянами України, які надають допомогу безпритульним тваринам. Я б дуже хотіла, щоб я помилялася, і щоб найближчим часом з’явився такий бізнесмен, який би створив притулок для тварин, де вони жили б до глибокої старості. Проте на разі доводиться сподіватися тільки на себе». З таким твердженням згодна Галина Муравинець, яка вважає за необхідне привернути увагу депутатів Верховної Ради і міської влади до бездомних тварин. «Всі країни Європи вже давно вирішили проблему безпритульних тварин, але не шляхом варварського знищення, а завдяки стерилізації братів наших менших».

Галина Олексіївна сама не тільки годує котів і кішок, вона ще й стерилізує їх. Щомісяця жінка на бездомних котів витрачає більше тисячі гривень, крім того, у неї є й чотири своїх, яких вона свого часу підібрала на вулиці. «Кастрація бездомного кота коштує 100 гривень, стерилізація кішки — 150. Якби ця сума була менша хоча б наполовину, кастрованих і стерилізованих тварин було б більше», — говорить вона.

Головна проблема, з якою стикаються волонтери, передусім — недоброзичливі люди. Галина Муравинець стверджує: «У кожному будинку знайдеться одна або дві людини, яким коти заважатимуть. Такі шкідники постійно роблять спроби отруїти або скалічити тварин. Згадуються слова Далай-лами: «Піклуйтеся про інших завжди. Якщо ви не можете допомагати їм, то хоча б не заподіюйте шкоди». Однак з цією східною мудрістю, вочевидь, знайомі не всі.

У будинку Олесі Королькової живе сім котів, для яких колись рідним будинком була вулиця. Сьогодні вихованці Олесі анітрохи не поступаються породистим котам: лискуча шерсть, гарний настрій і ситий вигляд без слів розкажуть про те, як їм живеться...

У Галини Муравинець любов до котів з раннього дитинства. Галина Олексіївна зізнається: «Колись я зазирнула в ці великі, сповнені смутку й зневіри очі, і зрозуміла, що тепер не зможу спати спокійно, бо знаю, що є той, кому потрібно допомогти, хто потребує цієї

Катерина ІВКОВА, Севастополь
Газета: 
Рубрика: