Врятуймо мову — мова врятує нас!
Юрій Іллєнко, кінорежисер, сценарист, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 року

Про сніг і «комунальні» переломи

Правники радять подавати до суду, якщо людина травмувалася через неприбрані дороги
18 січня, 2013 - 12:20
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Проблем із проїздом немає. Техніка працює ночами, щоб не створювати заторів на дорогах. Якщо будуть снігопади, то ніяких проблем не буде, як не було їх і до того», — повідомляє генеральний директор комунального підприємства «Київавтодор» Георгій Глинський. Але кияни бачать щодня зовсім іншу картину. Крім того, автомобілісти добре пам’ятають перший снігопад на початку грудня минулого року, який продемонстрував: комунальні служби вже традиційно не справляються з прибиранням снігу. Від цього страждають громадяни. Так, за словами директора Інституту міста Олександра Сергієнка, лише з 3 грудня 2012 року до 8 січня 2013 року різні травми отримали 7 284 людини, в тому числі 487 дітей. Особливо вразливими до ожеледиці є літні люди, наголошують експерти. «Для людини старшого віку впасти і щось зламати — означає вирок», — пояснює адвокат із медичного права Максим БАРИШНІКОВ. Це завжди тривале й дороге лікування.

Незважаючи на велику кількість травмованих через негоду та неякісні послуги комунальних служб людей, лише 20% скарг із поданих до суду пов’язані із завданою шкодою здоров’ю. Решта стосуються пошкоджень автомобілів, зазначає юрист. Причина, чому кияни не надто охоче вплутуються у судову тяганину, — в мізерних сумах матеріальних відшкодувань. «Компенсація зазвичай сягає від 1 до 7 тисяч гривень. Це смішно. Це не покриває витрат навіть на лікування», — говорить Баришніков. Проте він радить все ж «штурмувати» суди і позиватися до «Автодору» чи жеку. «Коли кожен буде притягнутий до цивільно-правової й адміністративної відповідальності за неприбрані дороги та прибудинкові території й коли ця відповідальність буде реальною, а не копійчаною, тоді ситуація зміниться», — упевнений правник.

Олександр Сергієнко вбачає причину нечищених від снігу доріг у Києві також і в низькій оплаті праці робітників жеку: «Мінімальна оплата за квадратний метр складає близько 2 гривень. Помножте на площу вашого будинку, і ви зрозумієте, що кожного місяця ваш дім сплачує 10, 20, 30 тисяч за квартплату. Ця сума йде в районне управління ЖКГ, і лише те, що залишиться — крихти, спускається до рівня жеку. Якби двірнику дали хоча б невелику частину з цієї суми, він би лопатою чи виделкою, чи ножичком відколупав весь лід».

Колишній мер Києва Іван Салій пояснює: жеки прибирають 30% території, «Київавтодор» — 20%, а за решту території міста не відповідає ніхто, тому її ніхто й не прибирає. Він підкреслює, що Києву бракує техніки для прибирання снігу, а на її закупівлю немає коштів.

Наталія ТРАЧ
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments