Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Штамп «секретно»

В Австралії десятки газет провели акцію протесту проти законів, що «створюють культуру секретності»
22 жовтня, 2019 - 10:33
ФОТО РЕЙТЕР

Десятки газет вийшли в понеділок в Австралії з однаковою передовицею, де чорним маркером перекреслено більшу частину тексту, а поруч — штамп «секретно», повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на британську телерадіокорпорацію Бі-Бі-Сі.

В акції протесту проти цензури взяли участь такі популярні газети Австралії, як The Daily Telegraph, Herald Sun, The Advertiser. Протест підтримали і деякі телекомпанії, радіостанції та новинні сайти.

«Це не кампанія заради журналістів — це кампанія заради демократії в Австралії», — написала у своєму Twitter редактор Sydney Morning Herald Ліза Девіс.

Австралійські ЗМІ пішли на такий крок на знак протесту проти законів про національну безпеку, які, на думку журналістів, створили «культуру секретності» в країні. «Австралія ризикує стати найбільш потайливою демократією у світі», — заявив керуючий директор ABC Девід Андерсон.

Незадоволення почало наростати влітку, коли у великих австралійських медіахолдингах ABC і News Corp відбулися обшуки. За даними ЗМІ, причиною для поліцейських рейдів стали матеріали, які базувалися на секретних даних від інформаторів. Так, австралійська радіомовна корпорація ABC опублікувала статтю про військові злочини, які були скоєні австралійськими військовими в Афганістані.

Поліція заявила, що за результатами перевірок щодо трьох журналістів може розпочатися судовий розгляд. Остаточні підсумки розслідування будуть представлені в парламенті наступного року.

2018 року в Австралії було ухвалено кілька законів про шпигунство, згідно з якими розголошування секретної інформації стало кримінальним злочином. Воно передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ