Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

У Євросоюз — без бідності

Людмила ДЕНИСОВА: Україна взяла на себе зобов’язання до 2015 року викоренити бідність
20 березня, 2008 - 00:00

Для досягнення європейських стандартів у соціальній сфері Україна збирається активно боротися з бідністю. Про це заявила міністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова у Відні на Міжнародній конференції «Політика для соціально менше захищених — виклики в Європі».

Як повідомляє прес-служба Мінпраці, в ході заходу міністр обговорила це актуальне питання з колегами з Австрії, Болгарії, Румунії та Молдови. З доповіддю про ініціативи ЄС щодо соціальної інтеграції виступив також Комісар Європейського Союзу Володимир Шпідла.

Л. Денисова проінформувала колег про пріоритети діяльності уряду України, зокрема, Мінпраці, направленої на забезпечення гідного життя всім українським громадянам. За її словами, інтеграція України в Європейський Союз передбачає здійснення активної політики, що ставить за мету досягнення європейських стандартів у соціальній сфері. Основним завданням у цьому контексті є ліквідація бідності.

Крім того, за твердженням Л. Денисової, для досягнення цих цілей уже був, зокрема, підвищений рівень мінімальної заробітної плати й зроблений перерахунок пенсій зі встановленням справедливої диференційованої системи нарахування залежно від кількості років страхового стажу. Також, повідомила міністр, держава потурбувалася про молодих батьків — були підвищені виплати за народження дитини, встановлені диференційовані розміри допомоги залежно від кількості дітей у сім’ї.

Для забезпечення прав осіб з особливими потребами проводиться політика впровадження безбар’єрного доступу до об’єктів інфраструктури, забезпечення цієї категорії населення технічними засобами реабілітації. «Важливо не тільки збільшити кількісні показники у сфері соціального захисту, — підкреслила міністр, — але й підвищити якість соціальних послуг. Із цією метою проводитиметься реформування елементів системи надання таких послуг, впровадження нових механізмів соціального забезпечення, посилення контролю над діяльністю відповідних установ».

Л. Денисова також провела двосторонню зустріч із Федеральним міністром соціального забезпечення й захисту прав споживачів Австрії Ервіном Бухінгером. Він поділився досвідом подолання бідності в Австрії. Зокрема, йшлося про двосторонній діючий проект Центру професійного навчання й реабілітації (Австрія) і НДО «Народна допомога» (2007—2009), майбутні двосторонні проекти (2009— 2010), співробітництво у сфері професійної реабілітації, організації навчальних візитів і семінарів.

Нагадаємо, Україна як одна з 191 країн-членів ООН узяла на себе зобов’язання до 2015 року викоренити найгостріші форми бідності й досягнути значного зростання реальних прибутків населення.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments