Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

У Київському зоопарку знову скандал — через загибель тварин

18 березня, 2011 - 00:00

Він розгорівся між керівництвом столичного зоопарку та Київським еколого-культурним центром. Як заявляє керівник Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, за час, коли зоопарком керує новий директор Анатолій Толстоухов, список зниклих або померлих тварин нині складається з близько 600-т пунктів. У прес-службі зоопарку цю інформацію спростовують і запевняють, що йдеться про звірів, які є кормовою базою для хижаків. Разом з тим тут визнають, що кілька тварин дійсно загинуло, але лише з тієї причини, що були старі за віком. На чиєму боці правда, мала б з’ясувати спеціальна слідча комісія. До цього і закликає пан Борейко. А керівництво зоопарку планує подати на еколога в суд. «День» звернувся по коментарій до відомої зоозахисниці, керівниці Міжнародного товариства захисту тварин «SOS» Тамари Тарнавської.

— Я ніколи не була прихильником ні нинішнього керівника зоопарку, ні колишнього. До речі, у мене є на руках листи еколога, коли він разом зі мною починав боротьбу проти екс-директора зоопарку Світлани Берзіної. Я ці листи передавала Ірені Кільчицькій, коли ми аргументували, чому не можна допускати цю пані до керівництва зоопарку. Але згодом вона запропонувала керівнику КЕКЦ лікувати на його території дерева. За три дерева еколог отримав 12 тисяч гривень. У мене на руках є докази. А скільки дерев у зоопарку? Плюс там є величезна Шулявська балка, відкривалась якась екологічна стежка — і в ті часи ми жодного поганого слова не чули на адресу керівниці зоопарку. Якби нинішнє керівництво запропонувало екологу долікувати інші дерева, то упевнена, що ситуація б змінилася, а скандал вщух би сам по собі. Ви подивіться акти КРУ, які доводять фінансові махінації попереднього керівництва. Зараз із цього приводу триває розслідування кримінальної справи, тому складається враження, що просто треба відвернути від цього увагу громадськості і переключити її на щось інше.

Проблем у зоопарку дійсно вистачає, але виникли вони не сьогодні і не вчора. Ті ж самі фінансові махінації, загибель тварин та незадовільні умови їхнього утримання. Через це Київський зоопарк був виключений із Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (ЄАЗА). Якщо зараз природоохоронні організації чи їхні керівники, які б мали бути зацікавлені у відновленні членства в престижній міжнародній структурі, поверненні зоопарку позитивного іміджу, роблять все навпаки, то хто ж захищатиме інтереси тварин, а не когось із зацікавлених осіб?!

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments