Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

У Краматорську грабують потяги

6 серпня, 2003 - 00:00

Досить небезпечний бізнес процвітає останнім часом у Краматорську на Донеччині: на станції Шпичкіно зловмисники крадуть метал прямо з вагонів потяга на повному ходу… Завантажені металом потяги прямують через Шпичкіно до Маріуполя. У засідках уночі сидить не один десяток людей — пограбування поїздів ведеться цілодобово. Зловмисники розпалюють ночами багаття, щоб краще було видно, виставляючи «дозорців» на пішохідному мосту. Грабіжники застрибують на ходу до вагона і скидають на землю залізні болванки. Головним об’єктом інтересів злодіїв є чавун, який перевозиться в злитках по 8—12 кілограмів. За один раз грабіжникам вдається викрасти близько півтонни вантажу. Потім зловмисники здають крадене до приймальних пунктів металу.

Більшість грабіжників, за ствердженнями правоохоронців, — це підлітки. Багато хто з них заробляє у такий спосіб на кишенькові витрати під час літніх канікул. Проте бізнес цей карають. Співробітники Краматорського лінійного пункту міліції нещодавно затримали двох шістнадцятирічних вагонних злодіїв, вилучивши у них 550 кг украденого чавуну. На підлітків заведено кримінальні справи. Цілком можливо, що у недалекому майбутньому їм доведеться демонструвати свою безстрашність у колонії для неповнолітніх.

Сергій КУЗІН, Донецьк
Газета: 
Рубрика: