Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українська мрія

У Львові погасили поштову марку, присвячену найбільшому літакові країни
28 червня, 2022 - 19:03

Сьогодні, 28 червня, у День Конституції України, «Укрпошта» ввела в обіг чергову поштову марку. Її спецпогашення відбулось у Львові, Києві та в інших містах країни. Назва марки – «Українська Мрія». І присвятили її найбільшому та найпотужнішому літаку АН-225 – «Мрія». Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

АН-225 був гордістю України, однак на початку війни росіяни обстріляли аеропорт міста Гостомель і разом з ним знищили «Мрію».

У повідомленні ЛОДА ідеться про те, що основою зображення став малюнок 11-річної Софії Кравчук із міста Любомль Волинської області. Саме її робота стала призером Всеукраїнського конкурсу малюнків та фотографій «Що для мене Україна?» торік з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України.

«Організатори конкурсу звернулися до «Укрпошти» з пропозицією відзначити найкращий малюнок випуском тематичного конверта. З огляду на події, які відбуваються в Україні, на те, що ворог зробив з нашим літаком, ми вирішили, що потрібно випустити ще й марку. На ній найбільше повітряне судно летить до зірок та прикрашене рожевими квітами», – розповів керівник Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євген Савчук.

Загальний тираж марки –3 мільйони примірників. На полях аркуша надруковано написи: «УКРАЇНСЬКА МРІЯ», «UKRAINIAN DREAM».

«Українська мрія – це не просто відбудувати літак, а перш за все, відбудувати Україну. І, завдяки нашим Збройним Силам, нашим волонтерам, громадянам, усім, хто у цей час дбає один про одного, ми ще на крок ближче до великої перемоги! Ми не повинні переставати мріяти, адже ворог прагне забрати у нас і цю здатність. Та ми вкотре показуємо, що силу духу українського народу не зламати. Так, вони знищили «Мрію», але не нашу віру в перемогу й світле майбутнє на рідній землі», – зазначив під час процедури спецпогашення марки керівник області Максим Козицький.

Варто додати, що кількома тижнями раніше, 13 квітня, у Львівській ОДА погасили поштову марку «Zатонув чи Vтопився», у назві якої використали символи, з якими російська армія вдерлася на територію України. Автор ескізу – художник Борис Грох, який переміг у конкурсі. А загалом ескіз марки створювали 500 художників.

«День» повідомляв про цю подію. Деталі тут.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День». Фото пресслужби ЛОДА
Рубрика: