Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Вандали ламають, містяни – платять

У Дніпрі збитків лише за рік – на 8 мільйонів гривень
10 червня, 2021 - 11:53

У департаменті транспорту  наголошують, що за ці гроші можна було б закупити шість автобусів великої місткості чи завезти п’ять трамваїв з Німеччини.
    У трамвайному депо КП «Дніпровський електротранспорт» наразі змушені замінювати розбите вікно: хтось кинув каміння. За технікою безпеки транспорт зупиняють і виводять пасажирів, а рухомий склад відправляють до ремонтного цеху – так відбувається простій у русі або збивається інтервал маршруту. «Часто обмальовують вагони та дряпають малюнки на склі – воно теж йде під заміну.  Крім того, на транспортних підстанціях з’являється реклама наркотиків – за рік витратили на замальовування 600 літрів фарби», – розповідає спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Іван ВАСЮЧКОВ.

Зазнає збитків і метрополітен: малюють графіті, розбивають вікна, б’ють світильники та псують мармур на зупинках, каже начальник відділу з питань мобілізаційної роботи, цивільного захисту та техногенної безпеки КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради Володимир РИБАЛКА. Вандалів приваблюють і зупинки громадського транспорту. «Їх обмальовують, вибивають лампочки та розбивають скляні стіни. Оновлення теж збиткове, за рік «навандалили» на 300 тисяч гривень, а це одна сучасна зупинка, зведена з нуля. Я прошу містян: якщо ви побачили несумлінних людей, які завдають шкоди транспорту та зупинкам, – телефонуйте до поліції чи фіксуйте та звертайтесь із заявкою до контакт-центру міста Дніпра», – закликає провідний інженер КП «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міської ради Олексій ОРЄШИН. Серед найчастіших проявів вандалізму щодо комунального майна також пошкодження урн та сміттєвих баків, пішохідної огорожі, лав, антипаркувальних стовпчиків, а також зелених насаджень (дерев, квітів, газонів), нанесення рекламних наклейок, написів на опори і шафи зовнішнього освітлення. Вандали завдали пошкоджень на наземному і підземному пішохідних переходах по проспекті Слобожанському. «Одна з причин ремонту на наземному переході – неробочі ескалатори саме через вандалізм, а саме – насипання металевих цвяхів (!). Ремонт наразі триває. Цей процес не швидкий і достатньо вартісний. Окрім того, з початку року вже двічі замінювали вітражні вікна на пішохідних переходах на Юр’ївській розв’язці по просп. Слобожанському та на вул. Байкальській, а також вікно у переході по вул. Калиновій-просп. Слобожанському», – розповіла під час прямої телефонної лінії начальниця управління з благоустрою міста Світлана ЛІТВІНОВА.

Деяких вандалів правоохоронцям вдається все ж таки знайти – за допомогою камер відеоспостереження та фотофіксації. Їх притягують до адміністративної відповідальності. За 2018-2020 рр. за свої несумлінні дії вони сплатили понад 100 тис. гривень. Аби запобігти негативному явищу, представники «Муніципальної варти» проводять лекції для дітей та підлітків. У форматі діалогу інспектори спілкуються з дітьми і розповідають про те, що таке вандалізм, а також, що за пошкодження майна міської громади, паплюження історичних пам'яток тощо можна відповісти за законом. «У Дніпрі наразі з'являється багато нового: парки, сквери, майданчики, тому ми вирішили запросити представників «Муніципальної варти», щоб вони розповіли дітям про цінність того, що зробили своїми руками дорослі», — розповіла директорка КП «Оздоровлення та відпочинок» Лілія БЕРЕЗОВСЬКА.

Мерія також провела тренінг для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Із дітьми у Центрі підтримки дітей та сімей «Обійми» спілкувалася психологиня та представники поліції. «Я вважаю, що цей тренінг дуже актуальний для дітей, які перебувають у нашому закладі, адже вони могли бачити приклади девіантної поведінки і важливо їм показати життєві цінності та орієнтири», – розповіла директорка КЗ соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми»» ДМР Наталія ЖУРАВЕЛЬ. Цільова аудиторія тренінгу – підлітки 10-16 років. Тренінг проходить в інтерактивній формі. На думку психологині Галини Данілової, підлітки можуть скоювати вандальні дії під впливом групи людей, у якій вони перебувають. «Мета нашого тренінгу – профілактика вандалізму. Моє завдання як психолога дати дітям поняття того, що таке цінність – матеріальна, духовна. Відчути, що це таке, коли ти створюєш щось своїми руками, з любов’ю, а хтось руйнує це», – каже Галина Данілова. У Дніпровській мерії підкреслюють, що об’єкти, елементи благоустрою, різне комунальне майно – надбання міської громади. А відтак – його відновлюють коштом міського бюджету, тобто за гроші платників податків: «Тому закликаємо містян, гостей міста дбайливо ставитися до усього, не псувати комунальне майно, відновлення якого коштує чималих грошей», – кажуть у міськраді.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, фото надано міськрадою
Рубрика: