Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Виховання особового складу…

Урочистості з нагоди 122-ї річниці від дня народження Головного отамана Холодного Яру Костя Пестушка (Степового-Блакитного), цьогоріч уперше пройшли у 17-й окремій танковій бригаді, якій торік було присвоєне почесне ім’я видатного повстанського отамана
10 лютого, 2020 - 16:46
Кость Пестушко (Степовий-Блакитний). З портрета художника Олександра Канібора (молодшого)

В урочистому зібранні, яке відбулося в Гарнізонному будинку офіцерів, взяли участь представники Історичного клубу «Холодний Яр», Громадського клубу «Український час» та оргкомітету з відкриття в Кривому Розі меморіального комплексу на честь Костя Пестушка та його соратників по повстанському руху.

Військові 17-ї окремої танкової бригади ім. Костя Пестушка

Про героїчний шлях видатного отамана, традиції з вшанування його пам’яті, що склалися на Криворіжжі протягом останнього десятиріччя, а також проєкт меморіального комплексу розповіли військовослужбовцям бригади голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк, офіцер Об'єднаного штабу Командування об'єднаних сил ЗС України полковник Петро Лисенко, скульптор Олександр Канібор, архітектор Євген Головін. Про духовну складову героїчного чину захисників України розповів протоієрей і військовий капеланотець Роман Бацвін.

Протоієрей, капелан 17-ї бригади Роман Бацвін

Голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк передав заступнику командира 17-ї окремої танкової бригади полковнику Олегу Терещенку для бригадної бібліотеки книгу криворізького історика Олександра Мельника «Антибільшовицький рух опору на Криворіжжі (1919-1923) та свою власну поетичну збірку «Повстання», присвячені темі повстанського визвольного руху.

Володимир Стецюк передає книги для бібліотеки військових

У своєму завершальному слові Олег Терещенко наголосив на цілковитій важливості таких спільних військово-патріотичних заходів. Адже, на його думку, вони відіграють особливу роль у піднятті бойового духу і вихованні особового складу бригади на прикладі легендарного повстанського отамана, про якого цікаво й ґрунтовно розповідали криворізьким танкістам громадські активісти.

Полковник Олег Терещенко

Полковник Терещенко повідомив про плани створити бойову кімнату 17-ї окремої танкової бригади, у якій, за його словами, обов’язково буде окремий куток, присвячений Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). Він висловив надію на подальшу співпрацю з Громадським клубом «Український час» та Історичним клубом «Холодний Яр» у царині відновлення пам’яті про видатного провідника повстанського руху та його соратників і заявив про підтримку громадської ініціативи щодо встановлення на їхню честь у Кривому Розі меморіального комплексу.

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, Кривий Ріг, фото автора
Рубрика: