У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Вже чути «Голос Донбасу»

Головний редактор донецької радіостанції Юрій ТАБАЧЕНКО: «Наша аудиторія — це небайдужі люди»
8 липня, 2016 - 15:27
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
ЮРІЙ ТАБАЧЕНКО

Із грудня минулого року відома радіостанція «Голос Донбасу», важливість якої важко переоцінити для мешканців прифронтової зони, працювала в тестовому режимі. З початку липня вона розпочала повноцінне мовлення. Про проблеми під час відновлення роботи, свій контент та аудиторію «Голосу Донбасу» «День» розпитав у головного редактора радіостанції Юрія Табаченка.

«Коли Донецька обласна телерадіокомпанія була захоплена бойовиками, вся техніка залишилася на підконтрольній території. У нас не було змоги її вивезти. Також компанія позбулася великої частини журналістів та працівників, — розповідає Юрій Табаченко. — Нам довелося напрацьовувати все спочатку. Тож основна проблема полягала саме у технічній базі. Крім того, система була так побудована, що всі передавачі стосувалися Донецька. Навіть щоб поширити сигнал з якогось іншого місця, треба було подавати його через Донецьк. Доки працювали у тестовому режимі, паралельно розбудовували мережу і отримували нові тимчасові дозволи на мовлення в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення».

Про особливості контенту, тематику програм та запрошених до участі в ефірі гостей головний редактор радіостанції додає: «Голос Донбасу» — це інформаційна радіостанція, тому основна частина програм — інформаційно-аналітичні. Наш контент складається з програм власного виробництва і партнерів. Із часом, ми, звісно, будемо нарощувати кількість власних передач і зменшувати продукт інших виробників. Передусім, це програми про Донбас та донеччан, які будуть їм корисні, які допоможуть їм у повсякденному житті, а також які пояснюють процеси, що відбуваються зараз в Україні. Яким чином Донецька область може бути задіяна у цих процесах, як вони впливають на життя донеччан... Крім того, це програми політичного, економічного, соціального характеру, є також передачі більш легкого жанру, які дають можливість відволіктися від серйозних тем, замислитися про свій внутрішній світ, можливо, навіть отримати якусь підтримку. До участі в ефірі ми насамперед запрошуємо людей, так чи інакше пов’язаних із Донбасом».

За словами керівника «Голосу Донбасу», однією з проблем залишається боротьба з російською пропагандою, в полоні якої перебувають мешканці прифронтової зони.

«Є люди, які перебувають під серйозним впливом російських ЗМІ й російської пропаганди, — продовжує пан Табаченко. — Вони в принципі не цікавляться тим, що відбувається за лінією розмежування. Але є також велика частина тих, хто все-таки хоче почути альтернативну точку зору. І саме їм ми плануємо її надати. Наша аудиторія — це передусім небайдужі люди, які хочуть мати об’єктивну інформацію й отримувати її з різних джерел. Люди, які хочуть чути українські програми і новини про Україну, про Донбас, це люди мислячі. Наші слухачі, звісно, сприйняли повернення радіостанції з радістю. Фактично донецьке обласне мовлення на цій території було тривалий час, але воно зникло на певний період окупації частини Донецької області. Єдине, що вони від нас просять, очікують і навіть вимагають, — це розширення мережі передавачів, особливо в FM-діапазоні, над чим ми зараз і працюємо».

Христина ПЕТРЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments