Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Їх дають «за хоробрість» під час процедур

У Львові збирають маленькі іграшки для онкохворих дітей
31 січня, 2020 - 13:04
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ

Це іграшки, які вміщуються у дитячу долоню. Їх зберігають у так званій коробці хоробрості. Наприкінці минулого року таку коробку встановили в онкохірургічному відділенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. У Львові ініціативу запропонував благодійний фонд «Крила надії». У світі такі ініціативи існують, зокрема, в Польщі, Америці, Канаді й уже показали свою ефективність.

«Коли дитині роблять якусь болісну або неприємну процедуру і вона переносить її без плачу, смикання чи крику, тоді вона може вибрати із коробки будь-яку іграшку як винагороду за свою хоробрість. Така проста ідея допомагає дітям позбавитися страху перед болісною процедурою, а лікарям і медсестрам дає змогу більш швидко і безпечно провести необхідні маніпуляції», — каже керівниця фонду Наталія ЛІПСЬКА.

Такі коробки планують встановити ще в трьох відділеннях найближчим часом. Щоб «коробка хоробрості» не залишалася порожньою, її щомісяця потрібно поповнювати 50 — 100 іграшками. До них є вимоги.

«Іграшки мають бути обов’язково нові, невеликі, аби вміщалися в дитячі долоньки і безпечні: без гострих країв, із якісних матеріалів, без запаху. Це можуть бути маленькі літачки, машинки, мотоцикли, поні та різноманітні звірятка»,          — каже Наталія Ліпська.

Іграшки просять приносити до офісу благодійного фонду. Там проводитимуть їхню обробку. Якщо іграшок буде досить, то незабаром коробки хоробрості встановлять у відділенні гематології й у двох відділеннях педіатрії.

Катерина САДЛОВСЬКА
Газета: 
Рубрика: