Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Їх дають «за хоробрість» під час процедур

У Львові збирають маленькі іграшки для онкохворих дітей
31 січня, 2020 - 13:04
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ

Це іграшки, які вміщуються у дитячу долоню. Їх зберігають у так званій коробці хоробрості. Наприкінці минулого року таку коробку встановили в онкохірургічному відділенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. У Львові ініціативу запропонував благодійний фонд «Крила надії». У світі такі ініціативи існують, зокрема, в Польщі, Америці, Канаді й уже показали свою ефективність.

«Коли дитині роблять якусь болісну або неприємну процедуру і вона переносить її без плачу, смикання чи крику, тоді вона може вибрати із коробки будь-яку іграшку як винагороду за свою хоробрість. Така проста ідея допомагає дітям позбавитися страху перед болісною процедурою, а лікарям і медсестрам дає змогу більш швидко і безпечно провести необхідні маніпуляції», — каже керівниця фонду Наталія ЛІПСЬКА.

Такі коробки планують встановити ще в трьох відділеннях найближчим часом. Щоб «коробка хоробрості» не залишалася порожньою, її щомісяця потрібно поповнювати 50 — 100 іграшками. До них є вимоги.

«Іграшки мають бути обов’язково нові, невеликі, аби вміщалися в дитячі долоньки і безпечні: без гострих країв, із якісних матеріалів, без запаху. Це можуть бути маленькі літачки, машинки, мотоцикли, поні та різноманітні звірятка»,          — каже Наталія Ліпська.

Іграшки просять приносити до офісу благодійного фонду. Там проводитимуть їхню обробку. Якщо іграшок буде досить, то незабаром коробки хоробрості встановлять у відділенні гематології й у двох відділеннях педіатрії.

Катерина САДЛОВСЬКА
Газета: 
Рубрика: