Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Запрограмований на першість

Факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка відзначає 50 років
8 травня, 2019 - 11:06
ФОТО З САЙТА WIKIPEDIA.ORG

З цього приводу у Києві пройшло велике святкування в комплекті з хакатоном, круглим столом щодо ІТ-освіти ХХІ століття та конференцією.

На факультеті нагадують, що у 1960-х Київ став центром з розробки та випуску обчислювальної техніки, яка створювалась в Інституті кібернетики НАН України і випускалася серійно на збудованому заводі обчислювальних та керуючих машин, у спеціальних конструкторських бюро.

Для системності в розвитку комп’ютерної інфраструктури треба було готувати кадри. Тому в Київському державному університеті імені Шевченка, з ініціативи академіка АН УРСР Віктора Глушкова та декана механіко-математичного факультету Івана Ляшка, у травні 1969 року заснували факультет кібернетики. Про прогресивність такого рішення свідчить те, що це — перший факультет відповідного профілю в колишньому СРСР.

Тут вперше почали готувати розробників програмного забезпечення, фахівців з чисельних методів оптимізації, баз даних, інформаційних систем та їхнього застосування. Загалом факультет київського вишу став опорним майданчиком для розвитку кібернетики.

Сьогодні досягнень факультету та його випускників більшає. В оргкомітеті, який готував святкування 50-річчя, наводять список ключових: 

•  створення ІТ-компаній і стартапів зі світовими іменами, таких як LUN і освітня платформа Preply;

•  випускники очолюють міжнародні ІТ-гіганти та ІТ-підрозділи міжнародних компаній, наприклад, Microsoft Ukraine і Samsung R&D Ukraine;

•  студенти стажуються в кращих ІТ-компаніях та вишах світу, таких як Google, Facebook, Microsoft, Массачусетський технологічний інститут;

•  спільні дослідження з європейськими університетами щодо сучасних напрямків комп’ютерних наук;

•  співпраця з топовими ІТ-компаніями України.

Щоб у студентів було більше натхнення для штурму нових вершин, 7 травня на факультеті відкрили оновлену «Читалку» — сучасний коворкінг, який свого часу з’явився на місці радянської читальної зали. Однозначно, попереду — нові ідеї, відкриття і розробки.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ