Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Заспівали під нашу дудку...

30 квітня, 2009 - 00:00

У музичному проекті «Інтера» «Місце зустрічі» у виконанні російських зірок звучали українські пісні. А не навпаки.

Глядачі телеканалу «Інтер» вже звикли до постійних трансляцій концертів за участю російських і українських зірок естради. Проте минулого тижня на фоні величезної кількості подібних «солянок» музичне шоу «Місце зустрічі» здивувало свіжістю. Там звучали виключно українські пісні. Більше того, це пісні, які в кожного з нас асоціюються з поняттям української пісенної творчості. Невмирущі хіти «Мій рідний край», «Черемшина», «Ти ж мене підманула» закордонні гості витягували як могли: наполегливо долали акцент, старанно відтворювали тексти та мелодії. Виявилося, що не лише наші артисти можуть «співати під чужу дудку», як це зазвичай трапляється, а й навпаки — російські зірки можуть стати гарними агітаторами української пісенної традиції. Міжурядові дружні ініціативі залишаються на папері, а подібні зустрічі насправді сприяють «розтопленню криги» в російсько-українських відносинах.

Дует Таїсії Повалій і Людмили Сєнчиної, які заспівали «Місяць на небі», виглядав доволі органічно. Для багатьох стало відкриттям, що легенда естради Людмила Сєнчина — родом з України, а тому непогано володіє українською мовою.

— Я дуже люблю цю пісню — вона мені нагадує про мою батьківщину. Я ж родом з України — з Миколаївської області, із села Кудряві, Братнього району, — розповіла пані Людмила прес-службі телеканалу «Інтер». — Потім вже мої батьки переїхали в Кривий Ріг, там я закінчила три класи школи, а після цього поїхала в Ленінград і залишилася там назавжди.

Її колега Таїсія Повалій того вечора співала ще й разом із Миколою Басковим, що раз у раз повторював: «Я — ваш!», натякаючи на своє українське коріння.

— Українські пісні викликають величезний інтерес у слухачів з усього світу, — розповідає Таїсія Повалій, яка стала головним гостем програми. — Я гастролюю по різних країнах, і на кожному концерті звучить близько 30% пісень українською мовою. І мене всі чудово розуміють! Більше того — українські пісні дуже подобаються моїм колегам з інших країн, які хочуть співати і співають українською! Микола Басков сам запропонував мені виконати разом «Ти ж мене підманула», «Несе Галя воду». Йому це дуже близьке, тому що його мама родом з України.

На сцені побували також Тетяна Буланова, що виконала «Черемшину», Наталя Корольова (теж українка за походженням, як, до речі, і добра половина російських зірок) заспівала «Лелеки» — єдину українську пісню із власного «співочого меню».

— Це все через те, що Ігор Ніколаєв не писав пісень українською мовою, — віджартувалася співачка, — а «Лелеки» для мене створив «щирий український пісняр» — Аркадій Укупник.

Грузинка Тамара Гвердцителі підготувала до концерту «Чарівну скрипку». Вона підкреслила, що знає багато наших пісень, на всіх концертах виконує твори своїх друзів Юрія Рибчинського та Ігоря Поклада, зокрема, пісню «Скрипка грає...»

Поряд із закордонними артистами демонстрували вокальну вправність і вітчизняні зірки. А виконавець українського гімну Олександр Пономарьов спробував себе в ролі ведучого — поруч з «обличчям» декількох проектів «Інтера» Юлією Литвиненко.

Оригінальне за формою та звучанням шоу «Місце зустрічі» стало приводом для невеличкої розмови «Дня» з Юлією.

— Канал «Інтер» транслює багато концертів, орієнтованих на масову аудиторію. Як правило, це концерти за участі російських зірок, в яких звучать російські пісні. І тут раптом — украјнські пісні... у виконанні російських зірок. Цікавий хід. Чия це була ідея? Чи вдалою здається вона особисто вам? Чи може, на вашу думку, українська культура завойовувати російський ефірний простір?

— Ідея виконання українських пісень зірками російського шоу бізнесу належить генеральному продюсеру каналу «Інтер» Ганні Безлюдній і редактору музичних програм каналу Олегу Яковлєву. «А чому б російським зіркам не заспівати українською?» — якось у момент обговорення чергового сценарію вимовила наш генеральний продюсер, тим більше, що всі нині зірки російської естради родом з України: Корольова, Сєнчина, Лоліта, у Тамари Гвердцителі мама з Одеси, Микола Басков каже, що має українське коріння. І коли чуєш, як усі вони співають українською, розумієш силу генетичної пам’яті українців. До речі, якщо ви уважно дивились випуск програми «Місце зустрічі.Мій рідний край», то напевне помітили, що там не лише лунали українські пісні — нам вдалося ще й жартома і цілком серйозно розвінчати кілька міфів щодо українських звичок, традицій, забобонів. Мені після ефіру зателефонувала подруга з Мадрида, вони з родиною вже багато років мешкають в Іспанії, каже, що там серед наших емігрантів ця програма стала подією тижня — її записували на відео, передавали одне одному, аби час від часу діти переглядали програму і вивчали українські пісні. Ви багато знаєте телевізійних проектів на сучасному ТБ, які б варто було дивитись усією родиною?!

— Якою була реакція самих зірок на нове звучання відомих пісень?

— Ми запропонували співакам-учасникам програми «Місце зустрічі» обрати будь-яку українську пісню, все, що ви чули — їхній власний вибір. Вони взялися розучувати і репетирувати залюбки і надзвичайно заповзято. Можливість заспівати українською навіть надихнула Таю Повалій і Людмилу Сєнчину заспівати дуетом- вийшло і несподівано, і неперевершено водночас.

— Якщо шоу мало успіх, то чи є плани створювати подібні проекти у майбутньому?

— Ми лише на початку великого шляху зі створення музичних шоу на телебаченні. Скоро «Інтер» розпочинає запис нових програм циклу «Місце зустрічі». Глядачі будуть приємно здивовані, коли почують не лише пісні рідного краю, але й багато інших сюрпризів. На жаль, за законами жанру не можу розкривати усіх телевізійних таємниць.

Олена ОЛІЙНИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ