Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Золота» п’ятірка

Українські школярі отримали кілька нагород на конкурсі в Китаї
23 листопада, 2018 - 11:01
ФОТО НАДАНО МАЛОЮ АКАДЕМІЄЮ НАУК

Як повідомляє агенція Укрінформ, п’ятеро українських школярів у складі п’яти міжнародних команд взяли  участь у конкурсі The «Belt and Road» Teenager Maker Camp and Teacher Workshop у Пекіні та здобули перемогу в кількох номінаціях. Так, Олександр Роменський  з Харкова отримав відзнаку в номінації «3D-друк», Тарас Каюк із Дніпра — в номінації «Віртуальна реальність», Єлизавета Столярчук з Києва відзначена в номінації  «Розумний робот»,  Катерина Одинець із Рівного — в номінації «Віртуальна реальність», Катерина Тимощук зі Львова — в номінації «Створення  цифрового відео».

Директор Малої академії наук Оксен Лісовий розповів кореспонденту Укрінформу: «Конкурс проводився в рамках ініціативи, започаткованої китайською стороною, яка передбачає співпрацю країн колишнього Великого шовкового шляху, тобто це країни Азії, Океанії і аж до країн Європи. Цього року в  конкурсі взяли участь представники близько 30 країн, які представляють Великий шовковий шлях».

За словами Оксена Лісового, особливість  конкурсу в тому, що це змагання технологічних розробок, які учасники створюють на місці. Підлітки формують міжнародні команди по п’ять-сім осіб у кожній та обирають певний напрям: штучний інтелект, робототехніка,  віртуальна реальність тощо. «У рамках цієї теми за три дні вони повинні були вирішити  певну проблему, створити певний продукт. Це схоже на формат хакатону, але з елементом проектного методу, який реалізовується в міжнародній команді», — зазначив директор МАН.

В Укрінформі додають, що окремо кожного з українських школярів теж відзначили дипломом. Тараса Каюка та  Катерину Тимощук — за перемогу в номінації Best Maker, Єлизавету Столярчук та Катерину Одинець — в номінації Best Presentation, Олександра Роменського — за лідерство.

Газета: 
Рубрика: