Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Абхазький мандат

російським військовим Грузія не продовжує
14 січня, 2003 - 00:00

Разом з тим, президент Грузії зазначив, що не бажає «загострювати відносини з Росією», які, за його словами, останнім часом «покращувалися». Він сказав, що поки Тбілісі «не буде порушувати в міжнародних організаціях питання про ці односторонні дії Росії, а спробує переконати Москву в небажаності подібних кроків». З цією метою він вирішив направити до Москви представницьку делегацію Грузії, передає ІТАР-ТАРС.

Миротворці СНД в Абхазії представлені виключно російськими військовими. Питання їх присутності на території абхазького конфлікту постійно дискутується в Грузії, а останніми місяцями набуло особливої гостроти. Так, на початку грудня грузинський парламент прийняв постанову «Про оподаткування земель і нерухомого майна розташованих на території Грузії російських військових баз». Нині у Грузії залишаються дві російські бази — в Батумі та Ахалкалакі. Дві інші — у Вазіані та Гудауті, згідно з міждержавним договором, були закриті російською стороною. Парламент Грузії доручив міністерству фінансів спільно з міноборони протягом місяця визначити суму, яку, на думку депутатів, зобов’язані заплатити російські військові. Крім того, мінфіну було доручено протягом трьох місяців забезпечити стягнення цих податків. За інформацією грузинського міністерства фінансів, за останні десять років бази заборгували Грузії $704 млн. несплачених податків на землю та майно. Депутати грузинського парламенту у свою чергу також оцінили в $10—15 млрд. «економічні збитки», завдані російськими військовими базами.

КОМЕНТАР

Васил МАГЛАПЕРІДЗЕ, заступник голови фракції «Об’єднані демократи» парламенту Грузії:

— Ставлення до російських миротворців у Грузії вкрай негативне як з боку населення, так і політичних сил. Російські військові фактично виконують функції прикордонних військ, а не миротворців. Питання участі в миротворчій місії в зоні абхазького конфлікту військових інших країн, зокрема України, постійно обговорюється. Грузія неодноразово порушувала це питання, але поки його не вирішено. На мою думку, однією з головних причин цього є проблема фінансування.

Російські військові бази слід негайно вивести, оскільки вони є загрозою територіальній цілісності нашої країни. Солдати цих баз брали участь у конфліктах в Абхазії та Південній Осетії. Літаки з цих баз бомбили мирні міста. Питання про необхідність виведення російських баз з грузинської території Тбілісі порушуватиме на всіх міжнародних форумах. Крім того, Росія в Абхазії сьогодні фактично здійснює окупацію грузинської території, і про це ми також не мовчатимемо.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: