Вигідна імперії політика повного "єдінообразія" не може мати нічого спільного з мовною політикою унітарної національної держави
Ігор Калинець український поет, прозаїк, дисидент, політв'язень

Білл Клінтон привітав американців із повною перемогою

А «Таймс» назвала мирну угоду «перемогою боягузів»
12 червня, 1999 - 00:00

Президент США Білл Клінтон у зверненні до нації привітав американців із перемогою. «Я повідомляю вам найкращу з можливих новин: війну завершено й жоден американець не загинув у бою», — урочисто заявив Клінтон, обійшовши смерть двох американських пілотів, які загинули під час тренувального польоту гелікоптера «Апачі» в Албанії. Адміністрація США подає досягнену угоду як велику й беззаперечну перемогу Америки та її союзників.

Проте існує й цілком інший погляд. «Мілошевич залишився при владі, а Косово в руїнах — то хто ж переміг?» — питає вчорашня «Таймс». «Напіввійну завершено. Тепер розпочинається напівмир», — вважає одна з найавторитетніших британських газет. Дійсно, вести мову про вирішення всіх проблем не доводиться. Югославські війська ідуть з Косово, проте цивільні серби, які до війни становили 10 відсотків населення краю, залишаються озброєними до зубів. Миротворці ООН, згідно із резолюцією Ради Безпеки, мають шанувати суверенітет Югославії над Косово і захищати цивільне сербське населення. Чи вдасться уникнути збройних конфліктів між косовськими сербами і албанськими сепаратистами із Армії визволення Косово, яку, до речі, згідно з мирною угодою слід роззброїти? І взагалі, скільки років мине, перш ніж косовські албанці та серби знову навчаться мирно співіснувати на одній землі без озброєних миротворців, що стоятимуть між ними? І чи це станеться коли-небудь взагалі?

Другою проблемою залишається невизначеність щодо статусу російського миротворчого контингенту в Косово. Росіяни направляють туди до 10 тисяч вояків. І московські генерали наполягають, щоб їм було виділено окрему зону відповідальності в Косово, на що категорично не згоджуються генерали натовські.

Мирна угода залишає без відповідей занадто багато запитань.

Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ