Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Болгарія не хоче скасовувати безвізовий режим для України

19 лютого, 2000 - 00:00

За словами посла, Болгарія, яка прагне до членства в ЄС, «не хотіла б створювати труднощі з візами. Ми багато років жили за залізною завісою. Так навіщо ж зараз знову створювати ці завіси між нами? Україна вже визначила свою політику в Європі. Я сподіваюся, що вона, так само як і ми, в майбутньому вступить до Європейського Союзу, й українські громадяни зможуть вільно, не оформлюючи віз, пересуватися Європою», — зазначив посол Дімітров.

Високопоставлений болгарський дипломат висловив задоволення щодо розвитку зовнішньополітичних відносин між Україною і Болгарією. «Чого не можна сказати про економічні», — підкреслив він. Зниження товарообміну між двома країнами посол пояснив високим митом на українському кордоні, що у свою чергу призводить до контрабанди. Наприклад, болгарські медичні препарати продавалися на Україні незареєстрованими.

«Наш ринок має бути відкритим, — сказав посол Дімітров. — Хотілося б, щоб Україна та Болгарія були рівноправними економічними партнерами. У нас є кілька інвестиційних проектів, пов’язаних із Україною. Найбільший із них — тютюнова індустрія. Крім того, розроблено план іноземного співробітництва між збройними силами Болгарії та України».

Анастасія СПЕРКАЧ
Газета: 
Рубрика: