У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Хвороба Єльцина відклала російсько-білоруську інтеграцію

27 листопада, 1999 - 00:00

Єльцин, як відомо, захворів саме на нараді членів Ради безпеки, на якій обговорювалося питання підписання договору про створення союзної держави. Після цього прем'єр- міністр Росії Володимир Путін зателефонував президентові Білорусі та повідомив, що зустріч відкладається на невизначений термін (потім пішло уточнення — до середини грудня). Прес-секретар президента Дмитро Якушкін обнародував діагноз, поставлений Єльцину в Центральній клінічній лікарні — гострий бронхіт і повідомив також, що крім зустрічі з Лукашенком відміняється також зустріч Єльцина з президентом Литви Валдісом Адамкусом. Терміни візиту до Москви Леоніда Кучми, наміченого на 6 грудня, як і терміни зустрічі президента Росії з головою КНР, поки що залишаються незмінними.

Залишення на порядку денному президента Росії його зустрічі з українським Президентом при скасуванні зустрічі з білоруським, природно, зміцнило чутки про «політичне» захворювання Єльцина. Російські ЗМІ твердять, що в Мінську інформація про скасування церемонії викликала стан близький до шокового. Шаленіли й російські політики з шовіністичного табору. Голова комітету Держдуми в справах СНД Георгій Тихонов, наприклад, заявив, що президент втрачає останній шанс виправдатися перед народом за те, що він свого часу зруйнував Союз.

Кремль тим часом продовжував твердити, що договір з Білоруссю буде підписано вже в грудні. Перший заступник глави адміністрації президента Росії Ігор Шабдурасулов зазначив в програмі «Герой дня» телекомпанії НТБ, що текст договору повністю готовий. Лукашенкові ж телефонував Путін, а не Єльцин виключно через те, що в президента через бронхіт сильно сів голос. Лікування Єльцина, котрий перебуває в своїй резиденції Горки-9, за словами Шабдурасулова, триватиме тиждень-два.

Вранці в п'ятницю Кремлеві довелося спростовувати нову інформацію, поширену якимось Федеральним агентством новин — про критичний стан здоров'я Єльцина, про те, що справжній діагноз, поставлений президентові — крововилив у мозок. Прес-служба президента заявила, що стан здоров'я Єльцина не викликає побоювань. Очевидно, що реальний став справ стане ясним у найближчі дні. Поки що доводиться користуватися суперечними чутками, не забуваючи про те, що в перші дні хвороби президента політичну Росію завжди морозить.

Віталій ПОРТНИКОВ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments