Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Коротко / ПЛАНЕТА

16 листопада, 2011 - 00:00

Меркель хоче реформувати ЄС до 2012-го

Канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір провести реформу Євросоюзу до кінця 2012 року, сподіваючись, що це допоможе Європі вийти з фінансової кризи. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в уряді ФРН. Про це вона заявила на з’їзді Християнсько-демократичного союзу в Лейпцизі. За планом Меркель, остаточний варіант оновленого договору про ЄС має бути готовий до весни 2012 року. Канцлер Німеччини передбачає, що ЄС повинен мати можливість в екстреному випадку втручатися в бюджетну політику окремих країн — членів Євросоюзу, щоб гарантувати стабільність євро. Наразі Берлін пропонує лише незначні зміни, які дозволили б застосовувати більш жорсткі санкції щодо країн-боржників. Зокрема, у договорі про ЄС Меркель пропонує прописати право на скаргу до Суду Європейського Союзу, який зміг би оголошувати бюджети країн недійсними, не втручаючись при цьому в деталі їх формування. Крім того, Німеччина пропонує збільшити повноваження Єврокомісії при нагляді за бюджетами країн єврозони, розширивши їх на держави, що не входять до зони євро. Цей факт Меркель пропонує прописати саме в договорі про ЄС, щоб уникнути взаємного віддалення країн єврозони та решти членів ЄС.

Нью-йоркська поліція ліквідувала наметовий табір «Окупуй Волл-стрит!»

У ніч на вівторок поліція Нью-Йорка розпочала зачищення парку Зукотті, захопленого активістами руху «Окупуй Волл-стрит!». Напередодні аналогічно вчинила влада Окленда та Портленда. Влада сподівається запобігти масштабній акції протесту, якою у четвер активісти руху мають намір відзначити два місяці з початку маніфестацій. Близько першої години ночі за місцевим часом сотні поліцейських оточили парк Зукотті, що вже два місяці править за штаб-квартиру для учасників руху «Окупуй Волл-стрит!». Мегафоном сили правопорядку повідомили активістів, що в разі непокори демонстрантам загрожує арешт, а їхні намети вивезуть сміттєвози. «Вони дали нам лише 20 хвилин на збирання речей», — розповів один з мешканців табору в парку Зукотті. Утім, мерія Нью-Йорка на своїй сторінці в мікроблозі Twitter заздалегідь закликала демонстрантів тимчасово залишити парк «для прибирання». Попри це багато активістів відмовлялися виконати це розпорядження. Мешканці табору почали розсилати SMS-повідомлення своїм соратникам, які ночують по будинках. У результаті за годину в парку зібрався величезний натовп однодумців. У кінцевому підсумку за опір поліції було заарештовано щонайменше 15 осіб.

Країни ЄС підтримали євроінтеграцію Грузії

У Брюсселі на засіданні Ради із закордонних справ Євросоюзу вісім країн ЄС за ініціативою Литви підписали лист, адресований чотирьом єврокомісарам. Документ підписали очільники МЗС Болгарії, Чехії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Польщі та Румунії. Автори листа звертають увагу на досягнутий Грузією прогрес у виконанні рекомендацій ЄС і закликають розпочати переговори про укладення з цією країною договору про вільну торгівлю та безвізовий режим. Міністр закордонних справ Литви Аудроніс Ажубаліс у своєму виступі наголосив на важливості допомоги ЄС третім країнам, що йдуть шляхом демократії. При цьому він зауважив, що ступінь співпраці має залежати від успіхів тієї чи іншої країни у вдосконаленні своїх законів і управління. Ажубаліс також закликав до більш тісного партнерства з Україною, Грузією та Молдовою.

«Сто днів» Лукаса Пападімоса

Новий грецький уряд під керівництвом безпартійного Лукаса Пападімоса вважає своїм найголовнішим завданням виконання вимог країн єврозони, викладених на саміті наприкінці жовтня. Пападімос відкинув ідею про вихід Греції з Єврозони й готує як своїх міністрів, так і греків до непростого майбутнього. «Грандіозні завдання, що стоять перед урядом, є непропорційно великими для терміну, протягом якого тимчасовий кабінет працюватиме. Тому нам слід починати негайно й діяти дуже швидко», — заявив грецьким прем’єр. При цьому новий кабінет не має в своєму розпорядженні такої широкої партійної підтримки. Лідер консервативної опозиції Антоніс Самарас заявив, що не підтримає нові обмежувальні заходи. Сьогодні, у середу, парламент має голосувати щодо вотуму довіри новому уряду. Хоча, за даними опитувань, більш ніж половина греків підтримує заміну прем’єр-міністра, на афінських вулицях лунають заклики брати участь у масовій маніфестації проти нового уряду, яку призначено на четвер.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ