Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Коротко / ПЛАНЕТА

14 серпня, 2003 - 00:00

Басаєв — у чорному списку Ради Безпеки

Комітет Ради Безпеки ООН з питань санкцій відносно руху «Талібан» та «Аль-Каїди» вніс чеченського бойовика Шаміля Басаєва до чорного списку, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це було зроблено на прохання Росії, США та Великої Британії після заяви адміністрації президента США Джорджа Буша про те, що Вашингтон відтепер вважає Басаєва терористом і заморожує його активи. Внесення до чорного списку означає, що країни-члени ООН повинні ввести санкції стосовно Басаєва, заморозивши його рахунки, заборонивши йому в’їзд на свою територію та заборонивши своїм громадянам й особам, які перебувають на їхній території, надавати йому фінансову та іншу допомогу. Нині комітет Ради Безпеки розглядає можливість внесення до чорного списку імені іншого чеченського польового командира Мовладі Удугова. Ім’я Басаєва стало відоме всьому світу після захоплення влітку 1995 року лікарні у місті Будьоннівськ Ставропольського краю. У вересні 1999 року очолювані ним загони чеченців вторглися у Дагестан, що призвело до початку другої чеченської війни. Восени 2002 року Басаєв узяв на себе відповідальність за проведення терористичного акту в театральному центрі на Дубровці.

Жертви режиму Піночета отримають компенсації

Тисячі жертв чилійського військового уряду генерала Піночета вперше отримали право на компенсацію. Її передбачає новий комплекс законів про захист прав людини. Президент Рікардо Лагос виступив із таким проектом напередодні 13-ї річниці воєнного перевороту, що привів Піночета до влади. Чилійська влада має намір заснувати нову комісію, що займеться розслідуванням злочинів режиму Піночета та визначить розмір компенсацій його жертвам. Крім того, Рікардо Лагос запровадив 50% надбавки до пенсій, які виплачують сім’ям трьох тисяч осіб, вбитих або зниклих безвісти за часів Піночета. Але якщо кількість убитих достеменно відома, то про кількість скалічених тортурами людей точної інформації немає. Припускають лише, що це число може сягати десятків тисяч осіб. Президент Чилі попередив, що розміри виплат будуть невеликими. Проте це символічний жест. Сам Лагос також відсидів своє у 80-х роках, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Лукашенко про «компас для громадянина»

У Білорусі готується указ президента «Про систему державних організацій, що здійснюють ідеологічну роботу». Цьому документу вчора була присвячена нарада у глави білоруської держави, передає РІА «Новости». «Ідеологія для держави — це те ж саме, що імунна система для людини, тому логічно, що питання ідеологічної роботи розглядаються на найвищому рівні», — зазначив Олександр Лукашенко, відкриваючи засідання. За його словами, у республіці визначено основні складові ідеології держави. «Нехай не так струнко і красиво, як хотілося б, але досить конкретно, щоб використати як компас життя для громадянина і загалом нашого суспільства», — сказав Лукашенко. На думку білоруського лідера, в указі мають бути відображені структура та чисельність ідеологічних підрозділів у системі виконавчої влади, питання ідеології у трудових колективах, ідейно-виховної роботи серед молоді, взаємодії державних структур, громадських і молодіжних організацій. Особливу увагу заплановано приділити системі наукової розробки ідеології, професійній підготовці ідеологічних кадрів, а також інформаційній сфері.

КНДР вимагає від США підписати пакт про ненапад

Пхеньян не припинить створення сил ядерного стримування, допоки Вашингтон не погодиться на підписання пакту про ненапад і встановлення з КНДР дипломатичних відносин. Як передає Інтерфакс, про це учора повідомило північнокорейське МЗС. Крім того, представники зовнішньополітичного відомства у Пхеньяні відкинули можливість проведення попередніх інспекцій ядерних об’єктів у Північній Кореї. «Поки США продовжують ворожу політику відносно КНДР, наша країна не відмовиться від стримуючої ядерної сили», — заявило МЗС, зазначивши, що «у Пхеньяні вважатимуть, що Вашингтон відмовиться від ворожої політики тільки тоді, коли буде підписано пакт і встановлено дипвідносини». Раніше у Вашингтоні заявляли про можливість надання письмових гарантій, але при цьому наголошували, що питання про пакт має вирішувати Конгрес США. Ці заяви МЗС Північної Кореї прозвучали після того як Пхеньян погодився на участь у багатосторонніх переговорах з ядерної проблеми.

Газета: 
Рубрика: