Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Коротко / ПЛАНЕТА

19 липня, 2003 - 00:00

США затвердили військові витрати

Сенат США одностайно затвердив військові витрати країни на 2004 фінансовий рік. Вони становитимуть $368,6 млрд. і передбачають збільшення на 4,1% асигнувань на утримання особового складу збройних сил. Після триденних дебатів за цей документ проголосували 95 сенаторів, голосів проти або тих, хто утримався, не було. До цієї суми не входять витрати на воєнні операції в Іраку та Афганістані в наступному фінансовому році. Асигнування на ці цілі затверджуватимуть окремо. Тепер на черзі процедура узгодження прийнятого Сенатом документа з тим, який було затверджено на початку місяця Палатою представників.

Невдала спроба шпигунства в Білорусі

Під час спроби продажу секретної інформації контррозвідники Білорусі затримали колишнього прикордонника. Згідно з даними Управління військової контррозвідки Комітету державної безпеки, це перший подібний випадок за останні 20 років. Слідству вдалося встановити, що в період проходження служби у Брестському прикордонному загоні Білорусі військовослужбовець викрав секретні дані, до яких мав доступ. «Ці дані могли бути цікавими як іноземним розвідкам, так і кримінальним структурам, оскільки могли бути використані для нелегального переходу кордону. Їх намагався продати колишній прикордонник», повідомили агентству РІА «Новости» співробітники військової контррозвідки. Порушнику загрожує покарання терміном лише до трьох років позбавлення волі, оскільки він не зумів передати інформацію зловмисникам або іноземним спецслужбам.

Румунія погрожує Міжнародним судом

Румунія попереджає Україну, що може звернутися до міжнародного суду в Гаазі для визначення лінії морського кордону двох країн. Про це повідомила українська служба Бі-Бі-Сі. За словами президента Румунії Іона Ілієску, це може статися, якщо Бухарест не знайде вирішення проблеми розмежування з Україною шельфу в Чорному морі. Коментуючи на прохання агентства Інтерфакс-Україна учора повідомлення Бі-Бі-Сі, заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик повідомив, що йому нічого не відомо про таку заяву румунського президента. Водночас, зауважив дипломат, «якщо йдеться про можливість передачі справи до міжнародного суду, то такі заяви румунська сторона робила і раніше». У зв’язку з цим О. Моцик нагадав, що процедура звернення до міжнародного суду в Гаазі передбачена існуючими українсько-румунськими зобов’язаннями, де «зафіксовано, що якщо сторони не досягнуть взаємної згоди (з питання про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України та Румунії у Чорному морі), вони можуть звернутися до Міжнародного суду». Водночас дипломат наголосив, що «позиція як України, так і Румунії полягає в тому, щоб робити все можливе та неможливе для досягнення компромісу».

Кім Чен Ір ховався від американців?

Військові джерела повідомляють, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ір переховувався під час військової операціїї в Іраку в бункері. Згідно з повідомленням «Вашингтон Таймс», він очікував, що стане наступним у списку антитерористичної кампанії США. Кім переховувався по черзі в кількох бункерах, поки не усвідомив, що небезпеки його життю немає. Торік Вашингтон відніс КНДР, Іран та Ірак до переліку держав так званої «осі зла». Ірак зі списку вже викреслили. Американське командування в Тихому океані, за інформацією «Вашингтон Таймс», зараз продовжує готувати план війни проти Північної Кореї. За останні місяці Кім Чен Ір уже зробив кілька погрозливих заяв про наявність у КНДР ядерної зброї. Пхеньян обіцяє провести ядерні випробуваня і передати зброю іншим країнам. Сусідні з КНДР держави сподіваються, що війни вдасться уникнути, а нинішній конфлікт буде вирішено мирним шляхом.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ